Devletin zirvesi Kahramanmaraş’a geliyor

Yerel siyasetin hızlandığı şu günlerde Kahramanmaraş adeta devlet zirvesini ağırlıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal seçim bölgesinde bulunurken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank şehre geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 23 Şubat’ta Kahramanmaraş’a gelecek.

Devletin zirvesi Kahramanmaraş’a geliyor

Türkiye’nin en büyük 16’ıncı ekonomisine sahip, altında katman katman uygarlık barındıran ve her dönem kıskanılası bir şehir olan Kahramanmaraş geçmişteki misyonunu hala devam ettiriyor. Hem uygarlıkların hem de Türkiye’nin jeopolitik konumda olan ve kavşak görevi gören Kahramanmaraş’a, devletin zirvesi geliyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, seçim bölgesi Kahramanmaraş’ta bulunurken, bugün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank şehre gelerek bir diz ziyarette bulundu.

AK Partinin kurulma aşamasında edelerden güç alan ve ilk mitingi 2002 yılında Kahramanmaraş’ta yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Şubatta Kahramanmaraş’a geliyor. Cumhurbaşkanın her dönem Kahramanmaraş’a ayrı bir önem verdiği bilinirken, siyasetin hızlandığı şu günlerde Erdoğan’ın dış siyaset, yapılan algı operasyonları ve yerel seçimler hakkında konuşması bekleniyor.

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63