Doğan ve Aydoğmuş'a 'uzaklaştırma' cezası istendi!

Doğan ve Aydoğmuş'a 'uzaklaştırma' cezası istendi!

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan ile Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş 2 ay süreyle, geçici olarak partiden uzaklaştırılması istemiyle Müşterek Disiplin Kuruluna sevk edildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Grup Yönetim Kurulunun bugün yaptığı toplantısında, sözleri ile olay olan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan ve Çorum Milleüvekili Ahmet Aydoğmuş'un durumunun görüşüldüğünü anımsattı.

Bozdağ, Doğan ve Aydoğmuş'un, AK Parti Grup Başkanlığına; önceki gün başlatılan inceleme sonucu görüşlerini, bilgi ve belgelerini dün akşam teslim ettiğini belirterek, ''Bugünkü toplantımızda, her iki milletvekilimizin durumu ele alındı. Yapılan değerlendirmede, 2 milletvekilinin, parlamento çatısı altında konuşmadığı için AK Parti Grup İç Yönetmeliğinin 60 ve 61. maddeleri uyarınca, bu milletvekillerimizin 2 ay süreyle geçici olarak partiden uzaklaştırılması amacıyla AK Parti Grup Yönetim Kurulunca, Müşterek Disiplin Kurulan sevk edilmesi kararlaştırıldı'' diye konuştu. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2010, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63