"Doğmamış çocuğa don biçmemek lazım"

TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, AK Parti’nin kapatılması halinde yeni partinin başına AK Partili eski vekil ve Devlet Bakanı Abdullatif Şener’in geçeceği yönündeki açıklamaları ve anketleri; “Doğmamış çocuğa don biçmemek lazım’ sözleriyle değerlendirdi.

AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nda partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen Nevzat Pakdil, burada yapmış olduğu konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Pakdil, başta AK Parti’nin kapatılması istemiyle açılan dava olmak üzere kendisine yöneltilen sorulara kısa ve öz cevaplar verdi.

Avrupa Birliği’nden AK Parti’nin kapatılması durumunda Avrupa Birliği kapılarının da kapanacağı şeklinde yorumlanan açıklamalarla ilgili soru üzerine Pakdil şunları kaydetti:

“Bütün dünyada demokratik ülkelerde herkes kendi görüşlerini belirli bir şekilde ortaya koyuyor. Oradaki insanlarda kendi düşüncelerini, kanaatlerini, görüşlerini beyan ediyorlar ve Türkiye’yi de yakinen tanıyorlar. Şu anda yasama süreci devam ediyor. Bildiğiniz gibi AK Parti yönetimi kararın biran önce verilmesini istiyor. Türkiye’nin biran önce önünün açılmasını, aydınlığa çıkmasını arzu ediyor. O husustaki gereken savunmalar verildi ve şuanda yargının kararı beklenecek. Bilindiği gibi ayın 1’inde Cumhuriyet Başsavcısı iddianamesini sunacak ve tekrar aynı şekilde savunma yapacak. Türkiye için ümit ediyorum hayırlı bir netice çıkar."

Son zamanlarda AK Parti’nin kapatılması durumunda yerine kurulacak olan yeni partinin lideri olarak AK Partili eski vekil ve Devlet Bakanı Abdullatif Şener’in düşünüldüğü ve yapılan anketlerde de Şener’in lider çıkmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?’ şeklinde soruya ise Nevzat Pakdil; “Doğmamış çocuğa don biçmemek lazım, faraziyeler üzerinde konuşmamak lazım diye düşünüyorum” sözleriyle cevap verdi.

TBMM Başkan Vekili Pakdil son olarak Anayasa Mahkemesi’nin parti hakkında vereceği karar sonunda parti olarak izleyecekleri yolu da “Yetkili kurullar o hususta gereken istişareleri, gereken değerlendirmeleri kendileri yapıyorlar. Ortaya çıkacak karara göre değerlendirmeleri yetkili kurullarımız yapar” sözleriyle cevapladı. (Elbistan / Özel) (www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2008, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66