DP'li Kısacık'ın iddialı vaatleri devam ediyor

DP'li Kısacık'ın iddialı vaatleri devam ediyor

Türkiye’de benzeri görünmeyen ve özellikle de yoksullukla mücadeleyi kendine birinci görev olarak belirleyen Demokrat Parti (DP) Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı İlyas Fatih Kısacık, yoksul vatandaşa yönelik verdiği ‘su bedava, ekmek bedava, elektrik bedava, kömür bedava’ vaatlerinden sonra toplumun diğer kesimlerine de iddialı vaatler verdi.

İşte Kısacık’ın vaatlerinin devamı:

“16 YILDIR BİTİRİLEMEYEN ABDÜLHAMİTHAN CAMİ İNŞAATİNİ 6 AYDA BİTİRECEĞİM”

Abdulhamithan Cami inşaatında incelemelerde bulunan Kısacık, Cami imamı ile birlikte cami maketini ve de inşaatını inceleyerek, finansal imkânsızlıklar nedeniyle16 yıldır bitirilemeyen Abdülhamithan Cami inşaatını 6 ayda bitireceğinin sözünü verdi.

PAZARCI ESNAFINA MÜJDE

Binevler Bölgesindeki pazarı gezerek pazarcı esnafı ve de alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Kısacık, şehrin değişik yerlerine içinde WC – duş ve açık otopark alanı olan10 adet üzeri kapalı pazaryeri yapacağını müjdeledi. Kısacık, ayrıca belediye tarafından pazarcı esnafına uygulanan işgaliye bedelini de kaldıracağını söz verdi.

KÖYLÜ ŞEHİRLİNİN EFENDİSİDİR

Köy Garajındaki esnaf, taşıma kooperatifleri ve köylü vatandaşlarla sohbet eden Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Kısacık; “Köylü vatandaşları ötekiler gibi görenleri kınıyorum, köylü şehirlinin efendisidir” dedi. Doğu, batı ve güney köylerinden şehre gelen ana yolların Kahramanmaraş’la birleştiği bölgelere toplam 3 adet köy garajı ve de yanına üzeri kapalı köylü pazarı yapacağının sözünü veren Kısacık “Bu garajlara gelen otobüs ve minibüsler aynı zamanda şehir merkezine en yakın yol güzergahından şehir merkezi etrafında tur atabilecek ve köylü vatandaşımızın şehir merkezine ulaşımını sağlayabilecek” dedi.

YAZ-BOZCU BAŞKAN OLMAYACAĞIZ

Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı İ.Fatih Kısacık, Kuyucak Caddesi’ndeki esnafları gezerken bir esnafın sorusu üzerine yapbozcu başkan olmayacaklarını ne çıraklık ne de kalfalık yapacağını, zaten yoksul olan vatandaşın parasını bilinçsizce harcamayacağını, ne yaparlarsa 50 yıllık 100 yıllık projeler olarak yapacaklarını.söyledi.

Kısacık; “Yeni otogar, alt geçit, Müftülük Meydan Havuzu ve benzeri projelerden de görüyoruz. Sn. Poyraz TV’de kendisinin de söylediği gibi belediye de çıraklık ve kalfalık yaparak vatandaşın parasıyla yap-boz oynamaktadır. Sayın Poyraz’ a bir Yap-boz hediye edelim, onunla oyalansın, biz işimize bakalım. Bu memleketin daha fazla yaz-boz’a, beklemeye, oyalanmaya vakti yoktur. Kahramanmaraş Kırat'la Şahlanacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2009, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER