"Durdu Özbolat’ın halktan özür dilemesini bekliyoruz"

Bekir Kılıç’ın geçen günlerde ayrılması ile Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevine getirilen Bilal Odunkıran, ilk basın toplantısını yaptı.


Parti binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Odunkıran; “Geçen günlerde yine gündeme gelen 33 yıl önce yaşanan ve kapanmış bir yarayı kanatmaya çalışanları şiddetle kınıyorum” dedi. Çiçeği burnundaki başkan Odunkıran sözlerini şöyle sürdürdü:


“Kardeşlerin arasını açmaya çalışan kişilerin kimler olduğunu zamanın Bakanı, bu vahim olayın taraflarına açıklamıştır. Kahramanmaraş halkının bu olaylarla ilgisinin olmadığını deklare etmiştir. Sanki 1980 öncesini özler gibi; CHP Kahramanmaraş milletvekili Durdu Özbolat bu yaranın kapanmasına yardımcı olması gerekirken, sokakların huzurunu kaçıranlara çanak tuttuğu, onların ekmeklerine yağ sürdüğü için kınıyor, oy aldığı Kahramanmaraş halkından özür dilemesini bekliyoruz.”


AKTİF MUHALEFET YAPACAKLARINI SÖYLEDİ


Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Başkanı Bilal Odunkıran, muhalefet yapmış olmak için muhalefet yapmayacaklarını söyledi.


Odunkıran, Muhsin Yazıcıoğlu'nun 7 arkadaşıyla birlikte ülkenin kaderini değiştiren bir kadro kurduğunu belirterek, her kesime kucak açarak BBP bayrağını en yükseğe taşıma gayreti içerisinde olacaklarını belirtti.


Kahramanmaraş'ta olumlu gelişmeleri destekleyeceklerini, olumsuzlukları da eleştireceklerini dile getiren Odunkıran, muhalefet yapmış olmak için muhalefet yapmayacaklarını kaydetti.


Odunkıran, ayrıca il başkanlığından istifa eden Bekir Kılıç'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Yeni Başkan Bilal Odunkıran, Büyük Birlik Partisi (BBP) Büyük Kurultay’ın 20 Ocak 2012 tarihinde Ankara Atatürk Spor Salonu’nda yapılacağını da sözlerine ekledi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2012, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63