Ekren'den MHP'li Paksoy'a cevap!

Ekren'den MHP'li Paksoy'a cevap!

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Ziraat Bankasının özelleştirme stratejisinin, Halk Bankasının özelleştirilmesinden sonra, bu tecrübe ışığında belirleneceğini bildirdi.

Ekren, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy'un kamu bankalarının özelleştirilmesi ve yabancı bankalar tarafından çiftçilere verilen kredilerle ilgili soru önergesine, DPT ve BDDK'nın bilgi notlarıyla yanıt verdi.

Kamu bankalarının özelleştirilmesinin 2010 yılının Kasım ayına kadar tamamlanması gerektiğini, Halk Bankası hisselerinin yüzde 24.98'inin 2007 yılının Mayıs ayında halka arz edildiğini ve özelleştirme kapsamına alındığını anımsatan Nazım Ekren, Ziraat Bankasının özelleştirme stratejisinin de Halk Bankasının özelleştirilmesinden sonra bu tecrübe ışığında belirleneceğini bildirdi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ekren, Türkiye'de faaliyet gösteren bazı yabancı bankalar tarafından çiftçilere verilen, ''Üretici kartlarının'' kredi limitlerinin kefalet karşılığında verilmesi halinde, kredinin geri ödenmemesi durumunda çiftçilere ait tarım arazilerinin bankaların sahipliğine geçmesinin söz konusu olmayacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2008, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66