'Eloğlu yıldıza araç indiriyor'

'Eloğlu yıldıza araç indiriyor'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı eleştirdi, "Elinoğlu kuyruklu yıldıza uzay aracı indiriyor, biz beyefendiye bin odalı saray yapıyoruz" dedi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Eskişehir Bölge Toplantısı'nda konuştu.


Kılıçdaroğlu konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı üzerinden hükümeti eleştirdi.


"Elinoğlunun neler yaptığını televizyonlardan izliyoruz. Milyarlarca kilometre ötede kuyruklu yıldıza, uzay aracı indiriyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, "Halktan toplanan vergilerin nelere harcandığını görüyorsunuz. Bilimi, aklın zenginliğini öne çıkartıyorlar. Aklın özgürlüğünün nelere kadir olduğunu ortaya çıkartıyorlar. Biz ne yapıyoruz? Oturuyoruz, beyefendiye bin odalı saray inşa ediyoruz" diye konuştu.


Suriyeli sığınmacılara çalışma izni verecek düzenlemeyi de eleştiren Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 2 milyon Suriyeli'nin bulunduğunu hatırlatarak sözlerini şöyle sürdü:


"Olay sadece burada kalsa gene iyi. Dış politikada geldiğimiz tablo... 2 milyon Suriyeli var bizim topraklarımız da. Binlerce Suriyeli, Suriye'de öldürüldü. Nasıl öldürüldü İki tarafta Müslüman. İki tarafta, 'Allah, Allah' diye birbirine saldırıyor, öldürüyor. Birileri ellerini ovuşturuyor. Bu tablo Cumhuriyet Halk Partisi'nin kabul edebileceği bir tablo değildir. Kendi bölgemizde huzur istiyoruz. Kendi bölgemizde barış istiyoruz. Kendi bölgemizde bizim de etkin olabileceğimiz, örnek olabilecek bir Türkiye oluşmasını istiyoruz.


Eğer bunu sağlayabilirsek sadece bölgemize değil bütün dünyanın barışına katkı vermiş olacağız. Olay budur. Bakın şimdi, 2 milyon Suriyeli mülteci var. Çalışma Bakanı açıklama yaptı, 'Onlara çalışmak için belge, ruhsat vereceğiz. İzin vereceğiz'. Türkiye'de 3 milyon çocuğumuz işsiz. Onlara iş bulmuyorsunuz. Suriyelilere diyorsunuz ki 'sana iş bulacağız'. O zaman bu toplumun vicdanına seslenmek zorundayım. Önceliği kime vermeliyiz . 2 milyon Suriyeli bu topraklara hangi gerekçeyle geldi Hangi dış politika, 2 milyon Suriyeli'nin Türkiye'ye gelmesine yol açtı. Bir o kadar da Ürdün'de var. Büyük dramlar yaşandı. Sorumlusu kim O nedenle söylüyorum Türkiye'nin yeni bir yönetime ihtiyacı var."


'ÇOCUKLARIN ADINI ANMAYACAK'
CHP lideri yolsuzluk operasyonuna da değindi. "Bunun hesabını soracağız" diyen Kılıçdaroğlu, dava savcısını şu sözlerle eleştirdi:


"Bugünkü gazetelerde haberlere herhalde okudunuz. Rıza Zarrah'ın kuryesi diyor ki, 'Ankara'ya çok para taşıdık'. 17 Aralık dosyasını kapatan savcıya soruyorum, yandaş savcıya, AKP savcısına soruyorum, 'Çok paraları Ankara'ya taşıdık' diyen birisi o paraları kimin için ve ne için taşımıştır Sen dosyayı kapattın, biz bu dosyayı kapattırmayacağız.


Sen belki bir yerlere geleceksin, seni taşıyacaklar ama asla şu unutma, senin çocukların seninle asla övünmeyecekler ve senin adını hiç anmayacaklar çünkü utanacaklar, babası 'yolsuzluk dosyaları kapattı' diye utanacaklar. Çocuklarına bu kadar ağır bir miras bıraktın. Bu mirasın altında ezileceksin.


Ankara'ya çuvallarla para taşıyorsun, paraları kime veriyorsun, paraları kim alıyor, bundan kimler besleniyor Bunun hesabını soracağız. Hepimiz bunları biliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63