Erbakan'ın avukatından 'af' teşekkürü

Erbakan'ın avukatından 'af' teşekkürü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından cezası affedilen Necmettin Erbakan, kararı ev hapsi cezasını çektiği Altınoluk'taki yazlığında öğrendi. Erbakan, kararı öğrenir öğrenmez 'Hayırlı olsun' derken, hukukçu kurmayları Cumhurbaşkanı Gül'e teşekkür etti.

Erbakan'ın avukatı Şeref Malkoç, Cumhurbaşkanı Gül'ün Erbakan ile ilgili af kararını imzalamasının ardından kararın Resmi Gazete'de yayınlanacağını söyledi. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü ile ilgili İnfaz Savcılığı'nın, Cumhurbaşkanı'nın affını dikkate alarak infazı bitireceğini kaydeden Malkoç, Gül'ün bu kararı, Anayasa'nın 104. maddesiyle kendisine verdiği af yetkisi çerçevesinde aldığını bildirdi. Erbakan'ın yaşlılığıyla ilgili Adli Tıp Kurumu raporu olduğuna işaret eden Malkoç, "Sayın Cumhurbaşkanı takdir yetkisini kullanmıştır. Kendisine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Erbakan'ın affedilmesiyle birlikte artık cuma namazına gidebileğine işaret eden Malkoç, bu kararın hukuki ve insani boyutunun olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Gül'ün karar sürecini uzun tutup tutmadığına ilişkin bir soru üzerine Malkoç, "Türkiye'de gelişen olaylara göre normal bir sürede karar verdi. Kaldı ki takdirinde olan bir husustur. Kendisine teşekkür ediyoruz" dedi. (Mynet)


Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2008, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66