Erdoğan: "17-25 Aralık'ı millet seçimlerde yargıladı"

Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 eski bakanla ilgili komisyon kararına ilişkin "17-25 Aralıkmillet zaten 30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinde yargıladı" diye yorumladı.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Sarayı'nda, Büyükelçiler Konferansı dolayısıyla öğle yemeği verdi.


Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Meclis Komisyonu'nun 4 eski bakanla ilgili verdiği karar hakkında yargılamayı zaten daha önce milletin yaptığını ifade etti.. 


Erdoğan şunları dedi:
"Dört eski bakan üzerinden kurgulanan süreç, tamamen umutsuz bir süreçtir. Orada başaramadılar, acaba burada başarabilir miyiz? 17-25 Aralık iddiaları, 30 Mart ve ardından 10 ağustos seçimlerinde millet tarafından yargılanmıştır, millet kararını sandıkta vermiştir.


AKP'Lİ VEKİLLERE TALİMAT GİBİ MESAJ


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Ben inanıyorum ki bu parlamento, şu anda özellikle komisyonun aldığı üzerinde çalışılmış bu karar neticesinde nihai kararını en adil, ideal şekilde verecektir ve Türkiye bu tür oyalama süreçleri içerisinde üzerinde spekülasyonların yapılacağı bir ülke değildir. Olmadığını da bu parlamento gösterecektir" dedi.


Erdoğan, "İnanıyorum ki, parlamento komisyonun almış olduğu karar neticesinde, nihai kararını en ideal şekilde verecektir" dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63