Erdoğan'a çok ilginç bir soru!...

Erdoğan'a çok ilginç bir soru!...

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce 'Önce bunu açıkla!' diyerek Erdoğan'a şok bir soru sordu:

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, 12 Eylül’de yapılacak olan referandum sonucunun ‘evet’ çıkması durumunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imparatorluğu’nun tescil edileceğini söyleyerek, “12 Eylül Anayasasına 1982’de ‘evet’ mi verdin, ‘hayır’ mı verdin Başbakan. Önce bunu açıkla” dedi.

Bartın CHP İl Örgütü, dün gece Saft Otel’de kaynaşma ve dayanışma yemeği düzenledi. Yemeğe, CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, CHP Zonguldak Milletvekilleri Ali Koçal, Ali İhsan Köktürk, Bursa Milletvekili Abdullah Özar ile CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya ve çok sayıda partili katıldı. Yemekte konuşan Muharrem İnce, CHP milletvekillerinin şahsi çıkarları peşinde koşmadığını açıklayarak, “Cumhuriyet Halk Partisinin 103 milletvekilinden herhangi bir tanesi, o Meclis'teki kanun teklifi soru önergesinde herhangi birisini şahsi çıkarı için yaptıysa, yapmadan ‘yaptı’ diyen şerefsizdir. Yapan da şerefsizdir” dedi.
Türkiye’nin en büyük probleminin terör olduğunu belirten Muharrem İnce, “Açılımdan bu yana 150 civarında şehidimiz var. Neden böyle oldu? Terörle Mücadele Yasası'nın 6'ncı maddesinde terör örgütü liderine af getiriyorlardı. ‘Yapmayın, etmeyin’ dedik. ‘Hayır. Af falan yok’ dediler. Sonra bizi dinlediler, geri çektiler. Özel koordinatör atadılar. Terörle mücadele üst kurulu kurdular. TOKİ dayanıklı karakol yapacaktı. Şimdi de profesyonel ordu çıktı karşımıza. Her gün farklı bir politika. Reşadiye baskınının altında başka şeyler aradılar. PKK çıktı, açıkladı. ‘Ben yaptım’ dedi. İskenderun’da birliğimiz basılıyor, arkasında İsrail’i arıyorlar. PKK çıktı, ‘ben yaptım’ dedi. Gediktepe'de saldırı oldu, ‘PKK bir taşerondur’ demeye başladılar. Sanki PKK’yı bir aklama çabası söz konusu burada. PKK çıkıyor ‘ben yaptım’ diyor onlar açılımdan medet umarak PKK’yı aklamaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tatilden dönmesinin ardından kavgaların başladığını söyleyen Muharrem İnce, şöyle konuştu:

“Başbakan bir haftalık tatile gitti, memleket süt limandı. Hiçbir gerginlik yok, hiçbir kavga yok. Başbakan tatilden döndü Türkiye’de kavga başladı. Memlekette bu kadar çok sorun varken bir sabah açıyorsunuz gazeteleri, ‘3 çocuk yapın’ diyor. Kaç çocuk yapacağımızı ondan öğreniyoruz. ‘Alkol almayın, meyve yiyin’ diyor. Sana ne! İsteyen üzüm yer, isteyen şarap içer, isteyen bira içer, isteyen arpa yer. Hangi meyveyi yiyeceğimizi, kaç çocuk yapacağımızı senden mi öğreneceğiz?”

12 Eylül’de yapılacak olan referandum sonucunun ‘Evet’ çıkması durumunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imparatorluğunun tescil edileceğini ifade eden Muharrem İnce, konuşmasını şöyle tamamladı:

“12 Eylül ihtilalinde CHP Genel Başkanı rahmetli Bülent Ecevit dil okulunda tutulurken, Deniz Baykal Zincirbozan'da zorunlu ikamette tutulurken, sen İETT’de futbol oynuyordun. 12 Eylül Anayasasına 1982’de ‘evet’ mi verdin, ‘hayır’ mı verdin Başbakan? Önce bunu açıkla. Sen, 12 Eylül’den hesap soracaksın da, 12 Eylül paşası Kenan Evren’i Çankaya Köşkü’nde ben mi ağırladım? Açılışlara Kenan Evren’le birlikte ben mi gittim, sen mi gittin? Bunun hesabını vereceksin önce. Şehit ve gazi ailelerine pozitif ayrımcılık getiriyormuş. Sen kimi kandırıyorsun? Şehit aileleri ellerinde al bayraklarla meclis kapısına geldiklerinde onları polis zoruyla sen püskürtmedin mi? Onları polislere sen dövdürmedin mi? Eğer bu anayasa değişikliğinden ’evet’ çıkarsa Recep Tayyip İmparatorluğunun tescili olur.” (Vatan)

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2010, 07:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63