Erdoğan, bedelli askerlik için 'olabilir' dedi!...

Erdoğan, bedelli askerlik için 'olabilir' dedi!...

Erdoğan, "Genelkurmay Başkanı Başbuğ ile görüşeceğim, şartlar uygunsa olabilir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik için Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile görüşeceğini belirterek, “Şartlar uygun olursa bakar, değerlendirme yaparız” dedi.

Erdoğan, Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Danıştay’ın, katsayı kararını değerlendiren Erdoğan, “Kesinleşmiş değil. İnanıyorum ki büyük beklentiler içinde olan gençlerimizi bu karar rahatlatmıştır. Nihayi noktada sürecin aynı şekilde tecellisi gençlerimizi rahatlatacaktır. Süreci takip etmekle yetiniyoruz” diye konuştu.

Erdoğan, Bedelli askerlik ile ilgili bir soruyu, “Yarın yoğunluk var. Yeni Zelanda Başbakanı’nın ziyareti var. Programlayabilirsem Genelkurmay Başkanı ile bir araya geleceğim olmazsa ertesi gün. Şartlar uygun olursa bakar değerlendirme yaparız” şeklinde yanıtladı.

İtalya gezisinin ertelenmesine karşı muhalefetin eleştirilerinin hatırlatılması üzerine Başbakan, “Muhalefet bir çok konuda kendine göre deyimler üretebiliyor. Olayın ne kadar önemli olmasını göstermesi açısından bizim için önemli. 15-20 gün sonra aynı zirveyi yapma şansımız var. Bir tek ben gitmiyorum, 7 -8 bakan arkadaşımız da gidecekti. Onlar uyurken biç çalışıyoruz” dedi. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2010, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66