Erdoğan, cenaze namazına katıldı

Erdoğan, cenaze namazına katıldı

Başbakan Erdoğan, Soma'daki faciada hayatını kaybeden madenciler için Eyüp Sultan Camisi'nde kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Soma'daki faciada hayatını kaybeden madenciler için Eyüp Sultan Camisi'nde kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı. 


Başbakan Erdoğan, Üsküdar Kısıklı'daki evinden öğle saatlerinde Eyüp Sultan Camisi'ne geldi. 


Burada cuma namazı kılan Erdoğan'a, AK Parti genel başkan yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Ekrem Erdem, Başbakanlık Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok da eşlik etti. 


Maden işçileri için gıyabi cenaze namazı


Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler, cumanın ardından Soma'daki faciada hayatını kaybeden madenciler için kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı.


Bu arada Eyüp Sultan Camisi'nde de Soma faciasını konu alan hutbe okundu. 


Altan Günay'ın vefatı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aynı camide, kapatılan Refah Partisi'nin eski il yöneticilerinden Altan Günay'ın cenaze törenine katıldı.


Günay için öğle vakti cenaze namazı kılındı. Başbakan Erdoğan, Günay'ın cenaze aracına taşınan tabutuna omuz verdi.


Altan Günay'ın cenazesi, Eyüp Sultan Mezarlığı'nda toprağa verilecek.


Bu arada, vatandaşlar cami çıkışında Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Bir vatandaş Erdoğan'a "Başbakanım Allahım sizi korusun" diye seslendi.


Erdoğan TOKİ'nin İstanbul Hizmet Binası'nda


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra Halkalı'da yeni yapılan TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda yetkililerden bilgi aldı. 


Başbakan Erdoğan, Eyüp Sultan Camisi'nden Halkalı'daki yeni yapılan TOKİ İstanbul Hizmet Binası'na geçti. Erdoğan'ın, TOKİ çalışmalarıyla ilgili bilgi aldığı öğrenildi. 


Erdoğan'ın basına kapalı ziyareti, yaklaşık 2 saat sürdü.
(AA)

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63