Erdoğan'dan vatandaşa ilginç yanıt!

Erdoğan'dan vatandaşa ilginç yanıt!

Erdoğan Antalya'da kendisini öpmek isteyen vatandaşa şu sözlerle izin vermedi: 'Eşim beni kendisinden başka kimsenin öpmesini istemiyor'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınmadığı, adaletin sağlanmadığı bir toplumda kalkınmadan, ilerlemeden gelişmeden söz edilemeyeceğini ifade ederek, "Bildiğiniz gibi Türkiye Cumhuriyeti, Anayasamızda demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak tanımlanıyor. Bunun herhangi bir tanesini bir kenara koyamazsınız. Eğer bir tanesi eksik olursa Türkiye Cumhuriyeti Devleti noksan olur" dedi.

Erdoğan, Antalya Yeni Adliye Binası'nın açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Antalya'nın, artık Türkiye'nin vitrini, dünyaya açılan bir kapısı olduğunu ifade ederek, Antalya'ya yakışan bir adliye binasının açılışını yaptıklarını söyledi.

Antalya'nın, dünyada marka bir şehir olması için çaba gösterdiklerini belirten Erdoğan, Antalya'nın yetersiz bir binadan daha modern bir adalet sarayına kavuşulduğunu dile getirdi.

Başbakan Erdoğan, 35 milyon Türk Lirasına mal olan adliye binasının kısa sürede tamamlandığını, bunun dışında da Antalya'nın ilçelerinin ihtiyacı olan adliye saraylarının yapıldığını söyledi.

Hükümet olarak, milletten aldıkları güçle yola devam ettiklerini vurgulayan Erdoğan, milletin değişim ve dönüşüm talepleri doğrultusunda, Türkiye'nin her yerini, her alanda ayağa kaldıracak adımları attıklarını ifade etti.

Göreve geldiklerinde hedeflerini ve vizyonlarını çok net ifade ettiklerini anlatan Erdoğan, "Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkartıncaya kadar bıkmadan usanmadan, yorulmadan, medeniyet yürüyüşümüzü sürdüreceğiz " dedi.

Türkiye'nin kronikleşmiş sorunlarını 6 yılda önemli ölçüde giderdiklerini ve çözüme kavuşturmanın gayreti içinde olduklarını dile getiren Erdoğan, yaptıkları çalışmalar sayesinde "sorunları çığ gibi büyüyen bir Türkiye manzarasından, yatırımları çığ gibi büyüyen bir Türkiye" tablosuna ulaşıldığını söyledi.

Ekonomisi küçülen, siyasi itibarı azalan, siyasi etkisi daralan bir Türkiye'den, her alanda büyüyen bölgesinde ve dünyada itibarı artan, etkisi her geçen gün gelişen bir Türkiye'ye ulaşıldığını kaydeden Başbakan Erdoğan, Türkiye'de güven ve istikrarı yeniden tesis ettiklerini bildirdi.

Millete 6 yıl önce "Türkiye'yi eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olmak üzerde 4 temel taş üzeride büyütecekleri" sözünü verdiklerini ifade eden Erdoğan, Türkiye'nin bu alanlarda çok büyük mesafeler kat ettiğini anlattı.

BAŞBAKAN ÖPTÜRMEDİ

Bu arada Başbakan Erdoğan açılışın ardından kendisini öpmek isteyen vatandaşa, "Eşim beni kendisinden başka birinin öpmesini istemiyor" diyerek izin vermedi. (ajanslar)Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2009, 22:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63