Erdoğan: Don Kişot bile bunu hayal edemez!

Erdoğan: Don Kişot bile bunu hayal edemez!

Başbakan Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkındaki fezlekeyi değerlendirdi.


CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkındaki fezlekeyi yorumlayan Başbakan Erdoğan, "Kusura bakmasınlar, fezlekeden kahraman çıkmaz. Don Kişot'un bile hayal dünyası bu kadar zengin değildir. Kılıçdaroğlu'nun neyle savaştığı bile belli değil" dedi.


Başbakan Tayyip Erdoğan, 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu'ndaki konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki fezlekeyle ilgili değerlendirmede bulundu.

 

Erdoğan şunları söyledi: "Biz yelden enerji üretme peşindeyiz, onlar yel değirmenleriyle savaş halinde. Bir fezleke düzenlendi diye kıyamet kopuyor. Dert başka. Kendi içindeki sıkıntıyı nasıl giderecek, ona bakıyor. Son derece abartılı biçimde ortalığı velveleye verdiler.

 

Kusura bakmasınlar, fezlekeden kahraman çıkmaz. Bu en son hazırlanan fezlekenin benzeri, daha önce 4 tane fezleke hazırlanmış. İlk kez fezleke hazırlanmıyor. Şimdi bir ucuz kahramanlığın peşindeler. 1 fezlekeden kalktılar darağacını telaffuz etmeye başladılar. O meşhur roman kahramanı Don Kişot'un bile hayal dünyası bu kadar zengin değildir. Kılıçdaroğlu'nun neyle savaştığı bile belli değil."

 

CHP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kalkması için başvurmaları hakkında konuşan Erdoğan, "Dokunulmazlıkları kalksın diye Meclis Başkanlığı'na gittiler. Hakkında fezleke olmayan vekil dokunulmazlığımı kaldırın diye dilekçe verir mi? Böyle bir şey yok. Bunlar bunu yutuyor, belki yutarlar. Silivri'de tiyatro yok. Silivri'de milletin hakimleri millet adına yargılama yapıyor. lla tiyatro görmek istiyorlarsa, kendilerine baksınlar, kendi parti grup toplantılarına baksınlar. Zira CHP Grubu'nun artık komedya sergileyen tiyatrodan farkı kalmadı'' dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2012, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63