Erdoğan 'Padişah' için ne dedi?

Erdoğan 'Padişah' için ne dedi?

Başbakan Erdoğan seçim öncesi ilk kez 24’ün canlı yayına katıldı. star gazetesi genel yayın yönetmeni Mustafa Karaalioğlu’nun yönettiği Açık Görüş programında Erdoğan, Karaalioğlu ile star Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar ve 24’ün Ankara Temsilcisi Taşkın Koç’un sorularını yanıtladı.

BAŞBAKAN Erdoğan 24’teki canlı yayında Ergenekon operasyonunu İtalya’daki temiz eller operasyonuna benzetti. Erdoğan, ‘İtalya’da savcı ‘eğer hükümet benim arkamda durmasaydı ben temiz eller operasyonunu gerçekleştiremezdim’ dedi. Türkiye’de bizim yaptığımız bu. İtalya’da savcı söyleyince Türk medyası bunu sahipleniyor, Hükümet böyle bir adım atınca, bunun arkasında durunca niçin anormal oluyor?’ dedi.
Erdoğan, bu konuda birilerinin yargıya gölge yaptığını söyledi. Ergenekonculardan, ülke içinden ve dışından tehdit aldığını belirten Erdoğan, ‘Ancak bunları belki hatıralarımızda yazacağız’ dedi. Çeteyle mücadelede yargı, yasama ve yürütmenin aynı noktada olması gerektiğini ifade eden Erdoğan, ‘Ancak, hükümet yargının kararlarını yerine getirmeye çalışıyor muhalefet farklı bir yaklaşım sergiliyor’ dedi. Erdoğan yasa dışı dinlemeler konusunda ise dünyada ne tür tedbir alınıyorsa Türkiye’de de onun alındığını, almaya devam edeceklerini söyledi.

DENİZ FENERİ ALMAN YARGISININ İŞİ

ERDOĞAN, Deniz Feneri e.V dosyasıyla ilgili, yasal sürecin devletler arası bir şekilde işlediğini söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu: ‘Bu konuyla ilgili Alman yargısının işi bir defa. Bu konu hükümete nasıl yıkarız telaşı var. Onların Türkiye’den istediği ciddi anlamda herhangi bir şey olmadı. Tercümeler henüz gelmedi. CHP şecaat arzederken, kendi sirkatini söylüyor. Sen bunu nasıl aldın? Bu bir devlet işi. Gerçekten bir dosya mı? Bunlarla Adalet Bakanlığımız ilgileniyor.’

PADİŞAH AFİŞİ’ ÇOK YANLIŞ

HÜKÜMETİN açılımları konusunda muhalefetin tavrını eleştiren Erdoğan, demokratik açılımları muhalefetin hazmedemediğini söyledi. Erdoğan, ‘Örneğin bir TRT Şeş’i hazmedemediler’ dedi. ‘Son padişah Erdoğan’ pankartı için ‘Yanlış yapmışlar, terbiye dışı’ ifadesini kullandı.

KAYSERİ’DE 125 BİN KİŞİ

Muhalefet partileri liderleri Sivas’tan öteye geçsinler. Hükümet güvenliği teminle görevlidir. Kayseri mitingimizde 125 bin kişi katıldı. Diyarbakır Meydanı’nda heyecanı ve coşkuyu gördüm.

DIŞ POLiTiKA MESAJLARI

Onurlu dış politikanın adımlarını attık.

Davos’ta Gazzeliler’in avukatlığına soyundum.

Azerbaycan’a ters politika sürdürmeyiz.

Irak’tan asker çekilmesi olumlu.

BAYKAL TV’YE ÇIKABİLECEK Mİ?

Başbakan, seçimlerden ikinci parti olarak çıkması halinde siyaseti bırakacağını açıkladığını belirterek, ‘Çünkü yaşı itibariyle nerelere gelmiş olanlar var, buna rağmen buralarda direnenler var onların bu işi bırakması lazım’ dedi. Erdoğan, Baykal için, ‘22 Temmuzdan sonra Baykal yoktu ortalarda, acaba 30 Mart'ta TV’ye çıkacak mı merak ediyorum beni çağırıyordu televizyona’ diye konuştu.

İFADELERİ YAKIŞIK DEĞİL

Baykal’ın, kullandığı ifade yakışık değil. Kamuoyu araştırmalarını görüyor ve tahrik oluyor. İfadelerin ne kazandırdığını 29 Mart’ta görecek.STAR

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2009, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER