Ergenekon'u CIA'nın kurduğu iddia ediliyor

Ergenekon'u CIA'nın kurduğu iddia ediliyor
Delil klasörlerinde Ergenekon terör örgütünü CIA'nın kurduğu ancak 12 Eylül askeri darbesinden sonra kontrolü sağlayamadığı iddia ediliyor.

Aynı iddialara göre Abdullah Çatlı da bir süre Ergenekon üyeliği yaptı ardından koptu.İşçi Partisi'nde yapılan aramalarda ortaya çıkan ancak yazanı belli olmayan belgede, Ergenekon'u CIA'in kurduğu ancak daha sonra kontrolün Türkiye'ye geçtiği söyleniyor.

İddiaları ortaya atan kimliği belli olmayan kişi, "Ergenekon'u CIA kurdu, 12 Eylül'den sonra kontrolü bize geçti. Kürt iş adamlarını Ergenekon öldürttü. Tetiği çekenler ve sorgulayanlar subay ve astsubaylar. CIA ile Ergenekon'un bağı yer yer sürüyor. Dış ülkelerde çalışanların büyük çoğunluğu CIA ile birlikte" iddialarını ortaya attı.

Özel Harp Dairesi ile Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Ergenekon terör örgütünü desteklediğini belirten meçhul kişi, ÖHD ve ÖKK'nin örgüte eleman da sağladığını kaydediyor. Yazanı belli olmayan delil belgesinde ortaya atılan bir diğer iddia da CIA'cilerin kendilerini Kuvva-i Milliyeci gibi göstermeye çalışması. Belgede geçen şok iddialar ise şöyle: "CIA'cıların bir kısmı kendisini Kuvva’cı olarak tanıtıyor. Ertuğrul Zekai Öktem ekibi gibi. Oradaki bazı elemanlar da Kuvva-i Milliye için suç işliyor zannediyor." Eylem ve söylemlerinde kendilerini Amerikan karşıtı gibi gösteren ve iktidarı da ABD yandaşı olarak suçlayan Ergenekoncuların, teknik takibe takılan telefon konuşmaları ciddi bir çelişkiye işaret ediyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2008, 07:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulkadir SEZAL
Abdulkadir SEZAL - 13 yıl Önce

Perinçek Efendi senelerce her önüne geleni CIA Ajanlığıyla suçluyordu. Hiç şaşırmadım.

SIRADAKİ HABER

banner66