Erkoç'tan MEMUR-SEN'e ziyaret

Erkoç'tan MEMUR-SEN'e ziyaret

Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adayı Fatih Mehmet Erkoç, MEMUR- SEN Kahramanmaraş İl Temsilciliğini ziyaret etti.

Uzun yıllardan beri Ak Partinin çatısı altında hizmet verdiğini dile getiren Erkoç, ziyarette MEMUR- SEN’in kendi haklarının yanında toplumun diğer kesimlerinin de haklarına duyarlı bir şekilde yaklaşmasını takdirle karşıladığını ifade etti.

İl Genel Meclis Başkanı Fatih Paköz, İl Genel Meclis Üyesi Ramazan Okumuş, Ak Parti Merkez İlçe eski Başkan Yardımcısı Metin Doğan’la birlikte MEMUR-SEN Kahramanmaraş İl Temsilciliğine bir ziyaret gerçekleştiren Fatih Mehmet Erkoç, MEMUR-SEN İl Temsilcisi Abdurrahman Acer ve şube başkanları tarafından kapıda karşılandı. Erkoç’un ziyaretinden memnun kaldıklarını belirten Acer, Erkoç’un MEMUR-SEN camiası içinde ayrı bir yerinin olduğunu söyledi.

MEMUR-SEN hizmet binasında, MEMUR-SEN’e bağlı sendikaların şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Erkoç, konuşmasına İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıları kınayarak başladı.

‘HAK MÜCADELESİ KUTSALDIR’

2008’in en kötü olayının Filistin Gazze katliamının olduğunu ifade eden Erkoç şunları kaydetti: “Hak mücadelesi kutsal bir mücadeledir, Sivil toplum kuruluşlarının öncelikle MEMUR-SEN’in hak mücadelelerini en güzel şekilde savunduklarını görüyorum, dolayısıyla MEMUR-SEN takdir ettiğim kuruluşlardan biridir. Kendi haklarının yanında toplumun diğer kesiminin de haklarına duyarlı bir kuruluş olan MEMUR-SEN’i her zaman tebrik ediyorum.

Türkiye’de demokrasinin daha oturaklı hale gelmesi için sivil toplum kuruluşlarına önemli ölçüde ihtiyaç vardır. Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde çok büyük hizmetlere imza attı. Çözülemez denilen sorunları çözdü ve tüm Türkiye’de vatandaşın sevgisini kazandı. Herkes gibi ben de Genel Başkan Erdoğan’a güvenerek ekibinde yer aldım.

‘YAPILACAK HİZMETLERLE ŞEHRİMİZİN KAHRAMAN TARİHİNE İSMİMİ YAZDIRACAĞIMA İNANIYORUM’

“Vatandaşa hizmet yolunda yeri geldi kendi işimizi sınırladık, hiçbir zamanda kamu düzenini bozacak harekette de bulunmadık. Ak Parti ile Türkiye’ye bir düzen geldi, hiç kimse diyemez ki Ak Parti döneminde haksız talepte bulunuluyor ve Ak Parti yöneticilerinin şöyle yanlışları var. Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığından sonra Belediye Başkanı olarak göreve devam etmek istiyorum, Partimiz layık görürde görevi verirse yaptığımız hizmetlerle tarihin sayfalarına adımızı altın harflerle yazdıracağız. İnsanın en hayırlısı insana faydalı olandır sözü bizim her zaman düsturumuz olmuştur, dünyada çok yer gezdim, gördüm burada yaşayan insanlar burada yaşamaktan nasıl daha çok zevk alır bunun gayreti içindeyim.”

‘DAHA ÇOK HİZMET YAPABİLMEK İÇİN GÖREVE TALİBİM’

“Benim aday adaylığım mevcut Belediye Başkanımızı beğenmememden kaynaklanan bir şey değildir, bir futbol maçında oynayan oyuncular daha çok gol atayım diye hep koşarlar, bende daha çok hizmet yapabilmek için Belediye Başkanlık görevine talibim. Bu yarışa kendimizde daha çok enerji hissettiğimiz için, bayrağı daha yükseklere çıkaracağımızı düşündüğümüz için katıldık. Kahramanmaraş’ın, Türkiye’de örnek şehir olması için imar alanında, ulaşımda, genel çevre düzeninde, kültür sanat, spor ve eğitim gibi birçok alanda yapmayı planladığımız eserler vardır. Kahramanmaraş dünyanın en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir.”

‘PROJELERİMİ HALK TAKDİR EDİYOR’

“Kahramanmaraş’ın genel imar planı 1980 yılında yapıldı. Belediye Başkanlığına gelirsem, mücavir alanının içindeki, imar uygulamaları yapılmamış yerlerin tüm imar çalışmalarını bitireceğim. Ucuz arsa imkânı ile konut yapma maliyeti aşağı düşürülebilir, dolayısıyla biz bunların bilincinde olarak hareket edip vatandaşa uygun fiyatlı ev yapma fırsatı vereceğiz. Böylelikle gecekondulaşmanın önüne geçeceğiz. Şehrimizde malum her gün herkesin yaşadığı trafik sorunları vardır. Bu sorunu da toplu taşıma araçlarının merkez Trabzon Bulvarı üzerinden değil de Sarayaltı caddesi gibi yakında bulunan caddeler üzerinde yeni bir güzergah ile hareket etmesini sağlayacağız. Araçlarıyla Binevler’den çarşıya gelmek isteyen vatandaşların kullanacağı Binevler, Şekerdere, Ulucami güzergahından başka güzergah bulunmaması trafik sorunun en temel etkenidir. Dolayısıyla başka güzergâhlar açacağız. Şehrimizde yaşadığımız diğer bir sorunda park sorunu buda otoparkların azlığından kaynaklanan bir problemdir. Otopark sayısını artırarak aynı zamanda vatandaşın uygun fiyatlarla aracını koyabileceği otoparklar yaparak park sorununu da çözeceğiz.”

ACER: ERKOÇ’UN HİZMETLERİNİ YAKİNEN TAKİP ETTİK

Erkoç’un ziyaretinden dolayı memnun olduğunu ifade eden Abdurrahman Acer ise şunları söyledi:

“Şu an Kahramanmaraş Belediye Başkan Aday Adayı olan Fatih Mehmet Erkoç, özellikle Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı döneminde ciddi hizmetlerde bulundu. Kapısını herkese açan, isteyen herkesin rahatlıkla gidip derdini anlatabildiği bir insan oldu. Özellikle de bizim camiamızda siyasetin yakışıklısı olarak tanınan Erkoç, misafir etmenin gururunu yaşıyorum. Amacımız, Ak Partiden aday adaylığını açıklayan 10 isim ve diğer parti adaylarının projelerini, düşüncelerini Memur-Sen üyelerine aktarmasına yardımcı olmaktır. Kamuoyunda oluşabilecek bir baskıyı mümkünse kendi içimizde yapar hale gelme düşüncesiyle hareket ediyoruz.” (Kaynak: Manşet – www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2009, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63