Erkoç'un adaylık şansı yükseliyor

Erkoç'un adaylık şansı yükseliyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Kahramanmaraş Kurucu Merkez İlçe Başkanlığı ile Ak Parti’de aktif siyasete başlayan makine mühendisi Fatih Mehmet Erkoç yaklaşık 6 yıldır başarı ile götürdüğü Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığından istifa ederek Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.

Siyasi çevreler, tabandan aldığı güçle siyaset yaparak genel merkez nezdinde de çok iyi ilişkileri bulunan Erkoç’un adaylık şansının her geçen gün yükseldiğini öne sürüyorlar.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı yaptığı dönemlerde ayrım yapmadan vatandaşlara ellerinden gelen hizmeti yapmaya çalıştığını belirten Erkoç, ‘isimler hizmetlerle anılır’ ilkesini benimseyerek Genel merkez, Kahramanmaraş halkı ve teşkilat uygun görerek aday olup kazandığı takdirde amacının yapacağı hizmetlerle Kahramanmaraş’ın kahraman tarihine ismini yazdırmak olduğunu söyledi.

BÜROSU TIKLIM TIKLIM

Merkez İlçe Başkanlığı döneminde ve şuan Belediye Başkan Aday Adaylığı için çalışmalarını yürüttüğü bürosunda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Erkoç Teknik biri olarak Belediye Başkanlığını en iyi şekilde yapacağına inandığını belirterek geçmiş dönemlerde bulunduğu görevler neticesinde kamuoyunda yeteri kadar tanındığına inandığını söyledi.

Ak Parti kurulmadan önce Türkiye’de büyür bir istikrarsızlık olduğunu vurgulayan Erkoç konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“İnsanların siyaset kurumlarına güvenleri kalmamış, yüce milletimiz bu gibi dönemlerde her zaman kendisine bir kahraman çıkartarak o günleri aşmasını bilmiştir. Dolayısıyla dünya sahnesinde de milletimiz ayakta kalmayı başarmıştır. 2001 yılından sonra Türkiye’de büyük bir kriz yaşandı, bu da o zamanki siyasetçilerin ihmalkârlığı olduğunu düşünüyorum, sonrasında insanlar yeni bir iktidar arayışına gitti. Ak Parti Tayyip Erdoğan ve güçlü ekibi tarafından Türkiye’nin yaralarına merhem olabilmek için 2001 yılı Ağustos ayında kuruldu. Erdoğan, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerde insanlara kendini ispatlayarak tüm Türkiye’nin takdirini kazandı. Vatandaş sonrasında Recep Tayyip Erdoğan’dan siyasi bir Partiye Başkanlık yapmasını bekliyordu, bu bekleyişi Erdoğan 2001 yılında Ak Partiyi kurarak sonlandırdı. 2001 yılında Ak Parti’nin kurulmasıyla beraber Ak Partide kurucu ilçe başkan yardımcısı olarak görev aldım. 2003 yılında yapılan 1. olağan kongrede de Merkez İlçe Başkanı seçildim, o günden bu yana Kahramanmaraş’ın problemlerin çözmek için gayret göstermekteyiz.”

SİYASETLE SİYASETÇİYİ BULUŞTURDUK

“Ülkemizin sorun ve problemlerinin çözülmesi için gerek Hükümetimizle gerekse de Milletvekillerimizle gerekli temasları kurarak elimizden gelen gayreti sarf ettiğimize inanıyorum. Genel Başkan Erdoğan’ın da dediği gibi “ Siyasetle siyasetçiyi buluşturduk” bizde buna inanıyoruz. Kahramanmaraş’ta herkesin dertlerini sıkıntılarını çözemesem de yardımcı olmaya çalıştım. Ak Parti döneminde sorunlar çözülsün sonraki siyasetçilere iş kalmasın diye çalışıyoruz.”

DAHA İYİ HİZMET YAPACAĞIMI İDDİA EDEREK YOLA ÇIKTIM

“Siyasete girmeden önce birçok şeyin yanlış gittiğini söylerdik, siyasete girdikten sonra da yanlış giden durumları düzeltmeye gayret ettik. Merkez İlçe Başkanlığı dönemimde insanlarımız için elimden geleni yaptım sonraki dönemde de inşallah Belediye Başkan Adayı olarak seçimi kazanırsam şehrime, Ülkeme, Milletime hizmet etmeye devam edeceğim. Şehrimize hizmet eden mevcut Belediye Başkanı var fakat bizde daha iyi yağacağımızı iddia ederek bu yola çıktık. Umarım Kurban Bayramı sonrasında süreç belli olarak, Genel Başkanın açıklamasıyla Türkiye’de ki 46 İlin Belediye Başkan adayları belli olacaktır. Bu süreç sonrasında bizde rotamızı belirleyerek yolumuza devam edeceğiz.”

ADAYLIĞIMIZI MİLLET BELİRLEYECEK

“Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Kızılcahamam Toplantısında da belirttiği gibi bizim adaylarımızı Millet belirleyecek. Teknik biri olarak Belediye Başkanlığını en iyi şekilde yağacağıma inanıyorum. Geçmiş dönemlerde bulunduğum görevler neticesinde kamuoyunda yeteri kadar tanındığımı biliyorum.

Milletimiz her şeyin en iyisine layıktır, Kahramanmaraş’a daha güzel hizmetler sunabilmek için adaylığa talip oldum. Neticede seçim süreci yarıştır, kırgınlık, küskünlük olmamalı, çalışmalarda mizahına uygun şekilde yapılmalıdır.” (Kaynak: Manşet - Ajans 46- www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2008, 08:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
TOLGA SAVAR
TOLGA SAVAR - 12 yıl Önce

Sayın erkoç Başkanlığın en büyük adayıdır gerek taban gerekse diğer insanlar tarafından sevilen biridir şirikiçiden önce bu partide görev almıştır.... Kendisine başarılar

SIRADAKİ HABER

banner63