Fatih Mehmet Erkoç'tan Anneler Günü mesajı

Fatih Mehmet Erkoç'tan Anneler Günü mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 9 Mayıs 2010 Pazar günü kutlanacak Anneler Günü nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı.

Fatih Mehmet Erkoç; “Annelerimiz, hoşgörünün, sevgi ve şefkat duygularının saf bilginin tükenmez kaynağıdır. Dünyada anne sevgisinin yerine konulabilecek başka bir beşeri sevgi bulunmuyor. Annelerimiz, hoşgörünün, sevgi ve şefkat duygularının, saf bilginin tükenmez kaynağıdır” dedi.

Annelerin, toplum hayatının temel direği olduğunu vurgulayan Erkoç, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetişmesinde annelerin büyük sorumluluklar üstlendiğini ifade etti.

Annelerin hoşgörünün, sevgi ve şefkat duygularının yanı sıra, saf bilginin de tükenmez kaynağı olduğunu vurgulayan Erkoç, tarih boyu milletine yol gösteren önderlerin, kahramanların yetişmesinde de, annelerin çok ayrı bir yere sahip olduğunu kaydetti.

Erkoç; “Hayatımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz ilk öğretmenimiz, hayat boyu yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir. Hiç yılmadan sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimize ne kadar hizmet edersek edelim gönül borcumuzu ödeyemeyiz” dedi.

Ailenin çekirdeği olan Kadın olmadan, anne olmadan, sosyal barışın ve hatta evrensel barışın korunmasının mümkün olmayacağının altını çizen Erkoç mesajını şöyle sürdürdü:

“Aileyi aile yapan yegâne gerçek, annenin cefasıdır, vefasıdır. Bu, kimsenin inkâr edemeyeceği ilahi bir hakikattir. Beslemeyi, büyütmeyi, sabır göstermeyi, sadakati, cesareti, hoşgörü ve sevgiyi tek bir çatı altında buluşturmayı karşılıksız başarabilen varlık annelerimizdir. Bir annenin çocuklarına gösterdiği fedakârlığın sınırsızlığı, aslında topluma karşı da bir fedakârlıktır. Peygamber efendimiz bir hadisinde ayrıca 'Cennet annelerin ayakları altındadır' diyerek annelerin önemini ve kutsallığını göstermiştir. Anneler günü sebebiyle başta şehit anneleri olmak üzere bütün annelerimizin Anneler Gününü en kalbi dileklerimle kutlar; sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2010, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66