FLAŞ: AK Parti, Çağlayancerit'te sıkıntılı (mı)

FLAŞ: AK Parti, Çağlayancerit'te sıkıntılı (mı)

29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde belediye başkan adaylarını belirleyebilmek için ince eleyip sık dokuyan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) bu amaçla kamuoyu anketleri, milletvekili görüşleri ve teşkilat görüşü olan temayül yoklamalarına büyük önem veriyor.

Gerek Kahramanmaraş merkez gerekse de ilçeler ve ilçelere bağlı beldelerde bu yönde çalışmalar yapan AK Parti, şu ana kadar aday açıklamasında bulunmadı.

Ancak, Kanal 46 İstihbarat Servisi’nin geçen hafta içerisinde başkent Ankara kulislerinden elde ettiği bilgiler doğrultusunda yayımladığımız; “İşte AK Parti’nin gayri resmi aday listesi” başlıklı haber Kahramanmaraş’ta büyük yankı yaptı. Söz konusu haberde; iktidar partisinin sadece Afşin’de değişikliğe gideceği, diğer yerlerde ise işbaşındaki mevcut başkanlar ile yola devam edeceği belirtiliyordu.

Yine haberdeki iddiaya göre; Çağlayancerit ilçesinde de Belediye Başkanı olarak görev yapmakta olan Küçük Mehmet Yıldızlı ile yola devam edileceğinin belirtilmesi ilçede hareketliliğe neden oldu.

Çağlayancerit ilçesinde Ak Parti’ye Belediye Başkan adaylığı için; işbaşındaki Yıldızlı’nın yanı sıra eski başkan Hasan Kekil ile genç bir isim olan Üzeyir Kızılseki’nin aday adaylığı başvurusu bulunuyor.

Yıldızlı ile devam edileceği yönündeki haber üzerine Kekil ve Kızılseki’nin taraftarları ile işbaşındaki başkandan memnun olmayanlar hemen soluğu Kahramanmaraş’ta ve Ankara’da aldılar. Kulis faaliyeti içerisinde olan bu çevreler halen Yıldızlı’nın aday gösterilmemesi için yoğun gayret sarf ediyorlar.

Ankara cephesinden sızdırılan bilgilere göre; genel merkez yerel yönetimlerden sorumlu yetkililerinin yaptıkları görüşmelerde 5 milletvekilinin Yıldızlı’nın devam etmesi yönünde oy kullandıkları ve sadece bir milletvekilinin bu karara itiraz ederek şerh düşürdüğü iddia edilirken, yola devam edilmesi beklentisi oluşan Yıldızlı hakkında birçok iddia ve spekülasyon da hızlı bir şekilde gündeme taşındı. Başkan Yıldızlı ise bu iddiaları kesin bir dille yalanlıyor. (Başkan Yıldızlı’nın iddialarla ilgili cevabını yayımlayacağız.)

Gerek Kekil ve Kızılseki’nin yakınları ile taraftarları ve gerekse de mevcut başkandan memnun olmayan çevreler, AK Parti’nin Çağlayancerit ilçesinde Yıldızlı ile yeniden seçimi almasının kesinlikle mümkün olmadığını öne sürerek iddia ederlerken, giden şikâyetler ve ortaya atılan iddialar üzerine genel merkez ve milletvekillerince Çağlayancerit ile ilgili olarak yeniden bir çalışma yapılmakta olduğu ve bu bağlamdaki iddiaların doğrulur derecelerinin araştırılmakta olduğu öne sürülüyor.

2 ADAY ADAYINI YAKINDAN TANIYALIM

Hasan KEKİL :
Eğitimci kökenli olup, (1986-1989 / 1994-1999) yılları arasında 2 dönem belediye başkanlığı yaptı. 1986 yılında kasaba olan Türkiye’nin en büyük köyü konumundaki Çağlayancerit, Hasan Kekil’in kişisel çabaları ve Dönemin Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler’in okul arkadaşı olması nedeni ile kasaba olduktan sonra 9 ay gibi kısa bir süre sonra da ilçe oldu.

Belediye Başkanlığı zamanında, kendisi de eğitimci olduğu için eğitime büyük önem verdi. Özellikle 1998 yılından itibaren Çağlayanceritli birçok öğrenci çok önemli okullar kazanarak ilçenin geleceğine yön verecek pozisyona geldi. 1998 yılına kadar Çağlayancerit ilçesinin yolları stablize iken Doğru Yol iktidarının olduğu dönemde Hasan Kekil’in yapmış olduğu girişimler ve Ahmet Uncu’nun kişisel çabaları ile ilçe asfalt yola kavuştu.

Ayrıca Çağlayancerit için hayati önem taşıyan Boylu ve Zorkun göletlerinin inşaatlarını başlattı. Boylu göleti yüzde 95 oranında tamamlandı ama Zorkun göleti sadece temel atılarak öylece kaldı. Bu arada 18 Nisan 1999’da yerel seçimler oldu ve Hasan Kekil başkanlığı kaybetti.

Hasan Kekil’e (bir daha seçilecek olsa ne yapardı?) diye sorduğumuzda (göletleri tamamlamak olurdu) dedi. Uzun yıllar ilçesine hizmet etti. Kısacası Türkiye’nin en büyük köyünü ilçe yaptı geliştirdi, ilçenin ekonomisinin can suyu olan göletleri başlattı. Şimdi ki düşüncesi ise; göletleri tamamlamak. Hasan Kekil şu anda AK Partinin aday adayı…Ak Parti aday gösterir göstermez onu bilmeyiz ama onu tanıyanlar; “Hasan Kekil hangi partiden olursa olsun seçimi kazanacağı kesin” iddiasında bulunuyorlar. Hafta sonu Çağlayancerit ilçesine giden Hasan Kekil yaklaşık 200 araçlık konvoyla ilçe girişinde karşılandı.

ÜZEYİR KIZILSEKİ : 1974 yılında Çağlayancerit’te doğdu. İlköğretimi Çağlayancerit’te, orta ve lise eğitimini ise Kahramanmaraş’ta tamamladı. 1993 yılında Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesini kazandı. 1998 yılında Veterinerlik Fakültesi’nden mezun olan Kızılseki, kısa bir süre Çağlayancerit’te İngilizce öğretmenliği ve serbest hekimlik yaptı. 2001–2002 yılları arasında Isparta Dağ Komando okul’unda Asteğmen olarak vatani görevini ifa etti. 2002 tarihinden itibaren ise Çağlayancerit’te Veteriner Hekim olarak görev yapıyor. Kızılseki ayrıca Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı Fakülte temsilciliği ve kamu yararına faaliyet gösteren çeşitli dernek ve kuruluşlarda görev aldı. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti’den Çağlayancerit Belediye Başkan aday adayı olmuştu.

Kanal 46 olarak tüm aday adaylarına başarılar diliyoruz. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2009, 10:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet emin yıldızlı
mehmet emin yıldızlı - 12 yıl Önce

sayın site yöneticileri bu haberin doğruluk payı yüzde 10 la bile ölçülemez demekten kendimi alamıyorum. tamam haklısınız hasan kekil değerli bir şahsiyet (ti) ama adam kendisini son iki dönemde resmen aşağıladı. 2004 yerel seçimlerinde akpartinin aday etmemesi sonucunda 4 dönem kıyasıya mücadele ettiği sayın nazım engizeki desteklemesiyle tüm mayasını gözler önüne sermiş bulunmaktadır. 200 konvoyluk araçla karşılanması hikayesine gelince ilçede toplasan bu kış mevsiminde 100 tane arabayı kim olursan ol toplayamazsın :) :) :) ki hasan kekilin 27 antep plakalı bir arabası var yılda bir kere uğrar bu aralar da seçimde gözü olduğundan bir kaç fazla geldi. ama şunun bilinmesini isterim milletin gözü açıldı böyle yalan haberlerle kimsenin gözü boyanmaz. hasan kekil hangi partiden gelirse gelsin alacağı oy sayısı 700-800 civarı. bu partiler içine akpartide dahil.çünki bu ve bunun gibiler artık milleti gına getirdiler. lütfen böyle haberlere meyil vermeyelim. kanal 46.tv ye teşekkürler...

osman güler
osman güler - 12 yıl Önce

slm ben çağlayanceritten osman güler. haberinizi okudum ve sizin mesleğinize saygı duyuyorum. mesleğinizi hakkını vererek icra ettiğinizi düşünüyorum. lakin okumuş olduğum bu haberle ilgili sizi yanıltmışlar. memlekette bir kaç tane kendi menfaati için ülkeyi yakacak anlayışa sahip kişiler tesadüfen sizleri bulmuş. bilindiği üzere sayın belediye başkanımız küçük mehmet yıldızlı bir dönemdir belediye başkanı ve ilçemizin 4 dönemde gördüğü hizmetin katlarca fazlasını bu dönemde gördüğü inkar edilemez bir gerçektir. ben bundan öncesinde mhp için canı pahasına çalışan biriydim fakat başkanımızın hizmetlerini gördükten sonra ben şu anlayışa sahip oldum. benim için parti olması artık pek önemli değil artık memleketim için en iyisi benim içinde en iyisidir. ve şunu altını çizerek söylüyorum. memleketim için küçük mehmet yıldızlı küçük mehmet yıldızlı içinde akparti. gerisi hikaye... saygılarla...

SIRADAKİ HABER

banner63