FLAŞ: AKP'ye bir aday adayı daha...

FLAŞ: AKP'ye bir aday adayı daha...

AKP'nin 9 olan Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adayı sayısına bir isim daha eklendi.

Daha önce Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in yaklaşık 4.5 yıl danışmanlığını yapan ve son olarak ta AKP Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak'ın yaklaşık 1.5 yıldır danışmanlığını yapan Cengiz Özsan Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adayı olacak. Özsan'ın henüz başvurusunu yapmadığı öğrenilirken, memur olduğu için de 1 Aralık tarihinde görevinde istifa ettiği ve Salı günü de Kahramanmaraş'a geleceği öğrenildi.

Öte yandan; başkent kulislerinden kent merkezine düşen son iddia ve kulis haberlere göre ise; AKP Kahramanmaraş milletvekilerinden Veysi Kaynak, Mehmet Sağlam, Fatih Arıkan ve Avni Doğan'ın il eski başkanı Atıf Şirikçi'yi Belediye Başkan adayı yapabilmek için yoğun bir şekilde kulis yapmakta oldukları ve bu yönde gayret gösterdikleri öne sürülüyor. Ancak bu bilgi ve iddia henüz teyit edilemedi.

Bunun yanında Cengiz Özsan'ın ise kendi başına mı yoksa genel merkezden ya da başka birilerinden mi işaret alarak aday adaylığına karar verdiği ise çok merak edilerek araştırılıyor. Ancak Özsan'ın bir süredir böyle bir niyetinin bulunduğu da öne sürülürken, aday adaylığı için kurt ve duayen siyasetçi Ali Sezal'ın da etkisinin olabileceği iddiaları da kulislerde konuşulmaya başlandı.

SÜREÇ DEVAM EDECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın yapacağı açıklama ile başta bazı büyükşehirler olmak üzere bazı illerde devam etmeyi kararlaştırdıkları belediye başkanlarını açıklayacak. Bu arada açıklanmayan mevcut belediye başkanları hakkında ise karar verme süreci devam edecek. Ancak özellikle Kahramanmaraş kent merkezindeki siyasi kulislerde, yarın açıklanmayacak olan mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmeyeceklerine dair spekülasyon haberler verilmeye çalışılıyor. AKP yetkilileri ise; sürecin devam edeceğini bu nedenle bu tür iddiaların gerçekleri yansıtmadığını özellikle vurguladılar. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2008, 10:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
CAN MUTLU
CAN MUTLU - 12 yıl Önce

Nihayet Kahramankentimize en çok yakışacak adayın ismi zikrediliyor. Hem Kamuda çarkın nasıl işlediğini bilen,insan ilişkileri üst seviyede olan,kültürlü bilgili ve belki en önemlisi tertemiz bir insan Cengiz bey. Ankarada yaşayan diğer Maraşlılar gibi bende kendisini yakından tanıyor ve taktir ediyorum. Kulislerden,lobilerden,yalakalıklardan,çıkar hesaplarından,basit seçmen aritmetiği beklentilerinden uzak insanlarda demek bu şekilde gündeme gelebiliyormuş. Gerçekten Siyaset Kurumuna hayli sarsılmış olan güvenim bu vesileyle tazelendi, ohh be . . .

SIRADAKİ HABER

banner63