FLAŞ: 'Ankara'da gizli pazarlıklar' iddiası?

FLAŞ: 'Ankara'da gizli pazarlıklar' iddiası?

29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesinde belediye başkanlığı için aday belirleme sürecinde büyük sıkıntı ve gerginliklerin yaşandığı iktidar partisinde bugünlerde yine aynı gerginlikler kendisini gösteriyor. İl Genel Meclisi için kent merkezinden 31, merkez belediye meclisi için de 122 aday adayının bulunduğu iktidar partisinde, kimlerin aday olacağı yönünde büyük bir merak ve bekleyiş ise sürüyor.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın belediye meclisindeki sağ kolu olarak nitelendirilen Eczacı meslektaşı Mehmet Hamzaoğlu’nun yeni dönemde pabucunun dama atılacağı yerine ise yine eczacı Mustafa Hüdayioğlu’nun getirileceği öne sürülüyor.

Belediye başkan adaylarının belirlenme sürecinde yaşananları sıcağı sıcağını kamuoyuna yansıtan Kanal 46’nın tahmini aday listelerinin tamamı da tutmuştu. Şimdi de il genel ve belediye meclisi adaylarının belirlenme sürecini sıkı sıkıya takip eden Kanal 46, siyasi kulislerde bugünlerde yaşananları gündeme getirmeye devam ediyor.

Belediye Başkan yardımcılığından istifa eden ancak belediye meclisine yeniden başvuru yapan Mahmut Nedim Tepebaşı’nın yerine yeni dönemde Cevdet Kabakçı’nın getirileceği yönündeki spekülasyonları duyuran Kanal 46’nın haberi büyük yankı yaptı.

Parti camiası ile kamuoyunun büyük bölümü Kabakçı’nın başkan yardımcılığına getirileceği söylentilerine büyük tepki gösterirken, Poyraz’ın yeniden seçilmesi halinde meclisteki sağ kolu olarak nitelendirilen eczacı meslektaşı Mehmet Hamzaoğlu’nun yerine yine bir eczacı olan ve ‘soğuk ve aktif olmayan’ yapısı ile tanınan Mustafa Hüdayioğlu’nun getirileceği ileri sürülüyor.

Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz parti camiasından mantıklı ve makul çevreler ise bu konudaki duygu ve tepkilerini şöyle dile getirdiler:

“İktidar partisi olması nedeni ile AK Parti’ye gerek belediye başkanlığı gerekse de il genel ve belediye meclisleri için yoğun bir ilgi oldu. Ancak; aday belirleme sürecinde yaşananlar nedeni ile birçok isim diğer partilere gitti. Bunun benzeri şu anda belediye ve il genel meclislerinin aday listelerinin belirlenmesi sürecinde de kendisini gösteriyor. Şu anda Ankara’da kapalı kapılar arkasında aday listeleri için pazarlıklar yapıldığı duyumları alınıyor. Hâlbuki listelerin belirlenmesi Kahramanmaraş’ta yapılmalıdır. İl ve merkez ilçe yönetimleri bir araya gelerek listeleri belirlemelidir. Doğru olan budur. Belediye meclisi ile milletvekilleri değil, Belediye Başkanı birlikte çalışacaktır. Bunun için başkanın inisiyatif alması gerekir. Eğer listeler mantıklı ve makul çerçevede yapılmaz ise büyük sıkıntılar yaşanabilir. Partiye emeği geçen ve hak eden insanların yerine ‘Şu vekilin adamı, bu vekilin adamı’ mantığı ile isimler yazılır ise AK Parti bundan büyük zarar görür. Bununla birlikte eğer Başkan Poyraz, oy getirecek ve çalışacak kişiler yerine kendisine yakın olanları mesela; Cevdet Kabakçı ve Mustafa Hüdayioğlu gibi kamuoyunun pek te sıcak bakmadığı isimleri getirir ise yine burada zararı parti görür ve oylar doğal olarak düşer.”

ANKARA’DA GİZLİ PAZARLIKLAR SÜRÜYOR

Öte yandan; Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Sarıkaya ile milletvekilleri arasında listelerin belirlenebilmesi amacı ile görüşmeler yapılmakta olduğu iddia ediliyor.

Milletvekillerinin kendilerine yakın isimleri aday listelerine yazdırabilmek için yoğun gayret gösterdikleri öne sürülürken, bu haberlere büyük tepki gösteren parti camiası ise il genel ve belediye meclisi aday listelerinin Ankara’da değil de Kahramanmaraş’ta yapılması gerektiğinin altını önemle çiziyorlar. (KANAL 46 İSTİHBARAT VE POLİTİKA SERVİSİ)

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2009, 14:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasar Eryaman
Yasar Eryaman - 13 yıl Önce

Muhterem Editör ! Keleminize sağlık, bu cesur ve net yazılarınız için sizi tebrik ederim. Ama sizi buradan samimi şekilde uyarmak isterim. Başkan Poyraz'ın özel şirketler kanalı ile işe aldığı, bazı kendini bilmez kişiler bir abimizin burnunu kırdılar. Bu k....... t......, hiç istemem ama size de saldırabilirler. Tedbirli olmanızı rica ediyorum. Gelelim belediyeyi rahmetli babasının malı gören eczacı m.... h....'na: eczacı dükkanında belediye kamulaştırma bedeli pazarlıkları yapan 'O' dur. Yimpaş otelin yanındaki ÇALIŞMAYAN Şazibey halk pazarının VE bu pazar yerinin yapımı için heba olan 1,5 Trilyonun sorumlusu da 'O' dur. Bu sebeblerden dolayı pabucunun dama gitmesi HAK'tır. Fakat sizi bilgilendirmek adına şunu söyleyeyim ki, K.Maraş Eczacı Odasının yıllardır yönetiminde olan kişiler Poyraz, Hamzaoğlu ve Hüdayioğludur. Bu 3'lü tam bir ahbap çavuş ilişkileri içindedirler. Normal olarak eczane açmaya çalıştım. Bin türlü bahane ile eczane açma iznini bu odadan alana kadar neler çektirdiler bunlar. Fakat KİRALIK DİPLOMALAR'la 6 tane eczane açan kendileridir. Ben bir eczacı olarak sizinle şunu paylaşmak istiyorum. Bir eczacı mesai saatlerinde eczanesinin başında durmak Mecburiyetindedir ! Mazereti olan eczacı ise, yasa gereği Sorumlu Müdür atamak zorundadır. Bu ahbap çavuşların eczanelerini gidip görün lütfen. Ne kendileri var, nede sorumlu müdürleri !!! Peki eczaneyi kim bekler ? Tabiki eczacı çırakları. Peki kanunlara göre fakülte bitirmeyen eczane açamıyor. Peki bu diplomalar ne işe yarıyor ? Neyse sorumu ben cevaplayayım: Bu diplomalar ile toplumda üstünlük sağladıklarını zannedenler, kendi işlerini odalarını bırakıp, siyaset ve belediye başkanlığı gibi işleri kovalama aracı olarak kullanıyorlar diplomalarını. 15 yıldır belediye meclisinde bulunan ve son 6,5 yılda başkanlık kovalayan Sayın Mustafa Poyraz'ın eczanesi kentin göbeğinde açık, gidip bakın bakalım Sorumlu müdürü varmı? Sizde bal gibi biliyorsunuz ki yok ! Ama kağıt üstünde savunma amaçlı birini atamışlardır, oda ayrı mesele. İnşallah Hüdayioğlu beyi belediye meclisine alırlarda; Biz eczacılar olarak kendisinden 5 yıllığına da olsa kurtuluruz. Parti içinde kavga nizah çıkmış bize ne ! Hürmetlerimle.

MEHMET GÜL
MEHMET GÜL - 13 yıl Önce

Ben sadece bunu diyeceğim biz diyoruz kartel medyası şöyle böyle, adamlar size göre çok büyük ve de çok iyi , siz adamların yanında cim karnına bir nokta kalırsınız, yerel bir haber sitesisiniz maraşlının %5 ya okuyor ya okumuyor buna karşın maraş siyasetine yön vermeye çalışıyorsunuz. ya kanal d,show tv... olsanız bu memleketi ne hale getirdiniz düşünüyorum. ondan sonrada yerel gazetecilerin iki lafının biri maraş bize destek çıkmıyor dersiniz yakınır durusunuz . sadece Allah size ve sizin gibilere fırsat vermesin diyoruz.

ozan çelik
ozan çelik - 13 yıl Önce

bir vatandaş olarak kanal46ya tessekkür ederim. sayenizde maraşlı siyasilerin gerçek amaçlarını öğreniyoruz. mehmet güle katılmıyorum. kanal46dan niye gocunuyor anlamadım. siyasilerin millete başka partide başka ankarada daha başka konuşmasını başbakanda istemez. maraştada dürüst siyasetçiler hizmeti gerçekten etmek isteyen siyasiler olursa basından korkmaya gerek kalmaz. kanal46yı takip ediyoruz. dyurmak yok yola devam

SIRADAKİ HABER

banner66

banner73