FLAŞ: Atıf Şirikçi de aday adayı olabilir!..

FLAŞ: Atıf Şirikçi de aday adayı olabilir!..

Anayasa Mahkemesi’nin ‘kapatmama’ kararının ardından siyaset gündemi sıcaklarla birlikte iyice ısınırken, gerek ilçe kongrelerinin başlayacak olması gerekse de yerel seçimler için zamanın büyük bir hızla ilerlemesi iktidar partisinde hareketliliğe yol açıyor.

25 Ekim’de yapılacağı öğrenilen AK Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe Kongresi için mevcut başkan Fatih Mehmet Erkoç’un yeniden aday olmayacağı büyük oranda kesinlik kazandı. Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağı siyaset kulislerinde konuşulmaya başlanan Erkoç’un önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir basın toplantısı ile bunu açıklaması bekleniyor.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın geçen günlerde yaptığı basın toplantısında ‘Yeniden varım ve adayım’ demesi ile iktidar partisindeki aday adayı sayısı Erkoç’la birlikte 2 olarak kabul ediliyor.

Kahramanmaraş ve başkent siyasetinin nabzını en iyi şekilde tutan Kanal 46’nın aylar önce gündeme getirdiği bir konu yeniden kent siyaset kulislerinin gündeminin ilk sırasında konuşulmaya başlandı. İddiaya göre; halen AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı olarak görev yapan Harita Mühendisi, sanayici-işadamı Atıf Şirikçi de büyük bir ihtimalle Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adayı olacak.

Merkez İlçe Başkanı Erkoç’un ardından il başkanı Atıf Şirikçi’nin de belediye için ‘Ben de varım’ demesi ise; iktidar partisinde ortalığı iyice gerginleştirerek karıştıracak ve güç dengeleri savaşında adeta kılıçların çekilmesine neden olacak. Dengeler savaşında eski defterlerin de açılabileceği ve il başkanlığı kongresindeki kozların paylaşılabileceği öne sürülüyor.

Şirikçi ile Erkoç'un aday adayı olması; mevcut başkan Poyraz’ın yeniden adaylık şansını bir hayli riske sokmasının yanında genel merkezin de işini zorlaştıracak. İlçe kongrelerinde tek aday çıkması için parti teşkilatlarına sıkı sıkıya telkinde bulunan genel merkezin, çok sayıda aday adayı çıkması beklenen Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı için kimin aday olacağını belirlerken hangi isimden yana tercihte bulunacağı ise şimdiden büyük bir merakla bekleniyor.

Partinin sağ duyulu çevreleri ise; gerek merkez ilçe başkanlığı gerekse belediye başkan adaylığı yarışında centilmenlik dışına çıkılmamasını ve olması muhtemel kırgınlıklar ile dargınlıklar yüzünden partinin yara almamasını temenni ediyorlar.(www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2008, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66