FLAŞ: Bakan Günay hakkında şok iddia!

FLAŞ: Bakan Günay hakkında şok iddia!

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, "Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın eşini Başbakanlık’tan TBMM’ye aldırarak maaşını ikiye katladığı" iddialarını Meclis gündemine taşıdı.


 MHP’li Türkkan TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi. AKP milletvekillerinin yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarına alındığı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın eşinin de TBMM Başkanlığınca müşavirolarakatandığı iddialarını gündeme getiren Türkkan şu sorulara yanıt istedi:


 "Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın eşini Başbakanlıktan TBMM’ye aldırdığı ve maaşını ikiye katladığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise, ’Hukuk açısından doğru olsa bile’ Bakan Günay’ın eşinin maaşının ikiye katlanmasıiçinBaşbakanlıktan TBMM’ye atanması etik midir? Bu konuda vicdanen rahat mısınız? Milletvekili ve bakanlarımızın birinci derece yakınlarından başka kurum ve kuruluşlardan TBMM’ye geçiş yapanlar var mıdır? Var ise yasal dayanağı nedir? İşsizliğin üst seviyelere geldiği ülkemizde bu görevlere getirilecek işsiz gençlerimiz neden değerlendirilmemektedir?"
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2012, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63