FLAŞ: Başbakan adına telefon açan kim?

FLAŞ: Başbakan adına telefon açan kim?

29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak olan yerel seçim için sayılı günler kala, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Kahramanmaraş Belediye Başkan adayının henüz açıklanmaması gergin bekleyişi artırıyor.

Meraklı bekleyiş, asılsız söylentilerle dolu fısıltı haberlerinin de doruğa çıkmasına neden olurken, şimdi de Ankara’dan Kahramanmaraş’a açılan ve Başbakan Erdoğan’ın da adının kullanıldığı telefon kulislere adeta bomba gibi düştü.

Kanal 46 İstihbarat Servisi’nin başkent Ankara ve Kahramanmaraş kulislerinden elde ederek güvenilir kaynaklarla muhatabından doğrulattığı bilgilere göre bu şok olay şöyle gerçekleşti:

Kahramanmaraş kamuoyunun yakından tanıdığı ve bir ara belediye başkan aday adaylığına da niyetli olduğu yönünde söylentiler çıkan bir ismin telefonu 17 Ocak Cumartesi günü saat 00.17’de çaldı. Gece yarısı uykudan uyanan bu kişi, telefonu açtığında karşısına çıkan ses; “Ben AK Parti Genel Merkezi’nden arıyorum. Seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı ...........(bir isim söylüyor) olarak size Sayın Başbakanımız adına telefon açmış bulunuyorum. Sizi Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı göstermeyi düşünüyoruz. Bu nedenle sabah yola çıkarak hemen Ankara’ya gelin. Sizinle görüşmelerde bulunacağız” şeklinde konuştu.

Tamamı bizde saklı olan 0.312. 47... 11 ....no’lu telefondan gelen bu aramaya ve kendisine söylenenlere pek te inanmayan bu kişi, sabahleyin erkenden hemen AK Parti Genel Merkezi’ne telefon açarak kendisine söylenen isimle birlikte olayı anlattı. Genel Başkan Yardımcısı ile de görüşen bu kişiye, böyle bir kişinin ve olayın olmadığı belirtilip, işin peşini bırakmaması ve Pazartesi günü savcılığa giderek suç duyurusunda bulunması istendi. Parti genel merkezinin de konu hakkında gerekli girişimlerde bulunacağı ifade edildi.

Kanal 46 İstihbarat Servisi’nin bu bilgileri öğrenmesinin ardından telefonla görüşerek olayı doğrulattığı ve ismi bizde saklı olan bu kişi; “Evet duyduğunuz bu bilgiler tamamen doğrudur. Pazartesi günü adli makamlara giderek gerekli suç duyurusunda bulunacağım” dedi. Bu arada söz konusu telefon numarasının ise Ankara’da faaliyet gösteren bir pastaneye ait olduğu da öne sürüldü.

Büyük ihtimalle birilerinin (?) şakası olduğu tahmin edilen bu olayın adliyeye taşınması ile önümüzdeki günlerde ne gibi gelişmeler yaşanacağı da büyük bir merakla beklenmeye başlandı.

Şimdi AK Parti ve Ankara ile Kahramanmaraş kulislerinde bu şok telefon büyük yankı yaparken, olayın adliyeye taşınacak olmasının ardından telefon açanların kimliğinin ve ne amaçla böyle bir telefon açtıklarının ortaya çıkarılması bekleniyor. (KANAL 46 İSTİHBARAT VE POLİTİKA SERVİSİ - www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2009, 23:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 12 yıl Önce

AK Partiye az birşey yakınlığı olan birisi bilir ki; 1) bu partinin seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Necati Çetinkaya dır. 2) yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Hüseyin tanrıverdi dir. 3) Partinin telefonu ise 204 50 00 dır. Telefon açan kim : kendi telefonunun karşıdan görüneceğini bildiği halde eşşek şakası yapan d...............biridir.

SIRADAKİ HABER

banner63