FLAŞ: Belediye Meclisi'ni açıklıyoruz!

FLAŞ: Belediye Meclisi'ni açıklıyoruz!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’nin 29 Mart yerel seçimlerinde Kahramanmaraş Belediye Meclisi için aday göstereceği isimler belli oldu.

Kahramanmaraş siyasetini yakından takip eden ve gelişmeleri sıcağı sıcağına takip ederek siyasetin nabzını tutan Kanal 46 ve Manşet Gazetesi istihbarat servislerinin çok önemli kaynaklardan edindiği istihbari bilgilere ve gayriresmi listeye göre 37 kişilik Belediye Meclisi için üzerinde uzlaşmaya varılan 33 kişi belli oldu. İl Başkanı Mustafa Sarıkaya tarafından Genel Merkeze onay için götürülen listede şu isimler yer alıyor: (İsimler karışık olarak yazılmıştır)

Ahmet Görgülü, Ahmet Dere, Ahmet Serkan Tanrıverdi, Ali Taş, Ali Sünbül, Ali Ülger, Arif Şen, Bünyamin Dokumacı, Cemal Tanrıverdi, Cevdet Kabakçı, Erkan Malkan, Fatih Köşker, Fatih Mehmet Şeker, Fevzi Gündeşli, Halit Kaynak, Hasan Kara, İsmail Kaba, Mahmut Erkoç, Mehmet Alparslan, Mehmet Hamzaoğlu, Mehmet Temizdemir, Mehmet Kısakürek, Mehmet Uğur Dilipak, Muharrem Kırmızakaya, Mustafa Özbek, Mustafa Hüdayioğlu, Mustafa Kemal Hançerli, Osman Polat Yalçın, Sadi Yenitürk, Sevilay Tüfekçi, Sıddık Sezal, Sıddık Ciğer, Şakir Tufan.

KONTENJAN ADAYLARI: M. Nedim Tepebaşı, Veysel Güzelbulut, Yaşar Şerbetçi ve Hüseyin Bilal.

Öte yandan; Kahramanmaraş İl Genel Meclisi’nde merkezden yer alacak 9 kişilik listede yer alan ve Ak Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı Necati Okay’ın kardeşi olan Süleyman Okay’ın listeden çıkartıldığı ve yerine Avukat Fatoş Esertaş’ın isminin yazıldığı bilgisine ulaşıldı.

Ak Parti’nin Kahramanmaraş il genelindeki, il genel meclisi ve belediye meclislerinde yer alacak aday isimlerinin tamamının önümüzdeki günlerde ortaya çıkmasıyla büyük huzursuzluklar yaşanmasına adeta kesin gözüyle bakılıyor. Oluşturulacak liste 29 Mart yerel seçimleri için büyük önem taşırken Ak Parti’nin kan kaybetmesinde ne kadar etkili olacağı listenin resmen açıklanması ile belli olacak.

Bu arada Milliyetçi Hareket Partisi’nin kent merkezindeki trendi her geçen gün artarken, 12 Şubat kurtuluş bayramı törenlerine katılmak üzere kente gelecek olan ve camianın ‘ağabeyi’ olarak bilinen TBMM eski başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç’ın parti içerisindeki kırgınlık, kızgınlık ve küskünlüklerin giderilmesi amacıyla bir takım görüşmelerde bulunması da bekleniyor. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2009, 20:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
omar adil
omar adil - 12 yıl Önce

seçmenler kimin umurunda. biz yaptık oldu. klasik bir söz her seçimde söylenir biz odun koysak kazanır. seçmeni ve insanların duygularını inaçlarını kullanarak insanların inaçlarından şüphe eder hale geldi. bu kente mahmut nedimi mustafa poyrazdan başka kim seviyor allah aşkına. hala ıksıtıp ısıtıp bu milletin önüne getiriyorlar hangi yüzle ve hangi mantıkla bu milletşe dalga mı geçiyorsunuz. yoksa kaybedeceğin anladıda eş dost hatır gönül mü, güdüyor. ben yıllardan bu yana akpartiliyim ve öyle kalacağım ama mustafa poyraza ve ekıibine oy vermeyeceğim. bizleri ciddiye almayanı bizde ciddiye almayız. dahası belediyede hala guruplaşmalar ve çeteleşmeler adam dövmeler yada dövdürmeler neyin nesi başkan. yöneticilik ciddi bir iş belediye başkanlığı dahada ciddi. haberin yoksa bir ayıp haberdar değisen iki ayıp yada haberli ve bilinçli yapıyorsu bu facia. bu insanların tayip sevgilerini bu şekilde heba etmeyin beyler yeni yönetimde bir kaç yeni ismin dışında değişen ne diğerleride eski imimlerin ya kardeşi ya da yakın akrabası hele mahmut nedimi hangi yüzle koyuyorsunuz bizimle dalga mı geçiyorsunuz bizde bu dalgalara karşı gereğini yapacağız hayırlı olsun hezimetiniz bu millete

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 12 yıl Önce

Benim teklifim bu şehrin adı, Arıkan Kent veya Tanrıverdi Kent olarak değiştirilsin., Bu şehrin has evlatları bu tip zengin zadelerdir. Ağızlarında ALTIN Kaşıkla doğanlar onlardır. Onlara BAŞ olmak reva, Vatandaşa da AYAK olmak reva. Geçen gün bu sitede bir yorum okudum, çok güzel yazmış arkadaşın birisi. "ŞEHRİN EFENDİLERİ , BEYAZ TÜRKLER " demiş. Gözüm açıldı anladım bizler ZENCİ TÜRKLER' iz. Meclis listelerini EFENDİ ' ler yazar. Bizim gibi ZENCİ ' lerde sandıkta OY lar değil mi ? Neymiş efendim seçim yapmışızzzz ! Bu güne kadar böyle olmuş, İnşallah bu seçimlerde böyle olmayacak. Allah Allah diyerek, Doğukentte bebeklerimizin süt parasını içen vijdansızlara 29 Martta gereken dersi vereceğiz !!! (sadece 2.000 dairede 1,3 trilyon elektrikten iç edilen paramız var. 22 tane yandaşınıza ayda 50 milyar maaş ödüyorsunuz, yılda 600 milyar yandaş maaşı var. v.b. daha çok ya neyse) "HAK GELDİ , BATIL ZAİL OLDU" Yazardı sizin Milli Görüş çü Milli Gazetenizin başlığında. Seçim Geldi, POYRAZ Batıl olur inşallah. KURTULUŞ BAYRAMI, YENİDEN KURTULUŞA VESİLE OLUR İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER

banner63