FLAŞ: Daşcı'nın yerine atama yapıldı!

FLAŞ: Daşcı'nın yerine atama yapıldı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı Mustafa Daşcı'nın aday olmadan önce yürütmekte olduğu Kahramanmaraş Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü görevine atama yapıldı.

Bilindiği gibi; uzun yıllardır Endüstri Meslek Lisesi'nin müdürlüğünü yapmakta olan Mustafa Daşcı, 1 Aralık 2008 tarihinde istifa ederek MHP'den Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı olmuştu. Alınan bilgiye göre, Daşcı'nın istifa edip geçici olarak boşalttığı müdürlük koltuğuna ise; aynı okulda müdür yardımcısı olarak görev yapan Tuncer Okumuş getirildi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Genel Meclisi üyesi ve yeniden ilk sıradan aday gösterilen emekli eğitimci Ramazan Okumuş'un oğlu olan Tuncer Okumuş'un tayinin bakanlık onayı ile asaleten yapıldığı öne sürüldü

ATAMAYA MHP'LİLER ÇOK TEPKİLİ!

Daşcı'nın yerine atama yapılması MHP camiasında büyük tepkilere neden oldu. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy ile Merkez İlçe Başkanı Ömer Özkan, atama kararını tepki ile karşıladıklarını ifade ettiler.

Paksoy; "Onlarca teşekkür belgesine sahip değerli bir yöneticinin aday olmasını fırsat bilerek yerine atama yapılmasını doğrusu yadırgadık. Türkiye'nin birçok yerinde ve özellikle de Kahramanmaraş Belediyesi'nde çoğu müdürlük vekaleten yürütülürken böyle bir atama hiç te etik olmayarak şık düşmedi. Gerçi bu durum bizi daha da hırslandırdı. İnşallah; Mustafa Daşcı'yı Kahramanmaraş Belediye başkanlığı koltuğuna oturtarak AKP'ye en güzel cevabı ve dersi vereceğiz" diye konuştu.

Kanal 46'ya açıklamalarda bulunan Ömer Özkan ise; "Yangından mal kaçırırcasına gerçekleştirilen böyle bir atamanın yorumunu kamuoyuna bırakıyoruz. Kaldı ki; Mustafa Daşcı hocamızın Kahramanmaraş Belediye Başkanlığını kazanacağına AKP'liler de inanmış olmalılar ki böyle bir atamayı yaptılar sanırız. Vekaletle yönetilen birçok makama atama yapamayan AKP zihniyetinin gerçekleştirdiği bu etik olmayan atama gerçi bizleri daha da hırslandırdı. Bunun için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bunun takdirini kamuoyu çok iyi yapacaktır." diye konuştu. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2009, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 13 yıl Önce

Hatırlarsınız Sıtkı Güvenç kendilerinde aday olmuştu ve yerine hemen atama yapmıştı AKP'liler...Kendilerine bunu yapan bir zihniyet muhalefete neler yapmaz ki....İğneyi kendine çuvaldızı ele batıran AKP'nin bu tavrı hiç te sürpriz olmadı bence.......Neyse bugünlerin yarınları da var...merak etmeyin....ama bu atama kararı MHP'ye ve Daşcı'ya yarar. Çünkü bu millet mağduru sever.....Bu olay MHP'ye en az 5 bin oy getirir bence.......

Muharrem Arıkan
Muharrem Arıkan - 13 yıl Önce

AKP havuz skandalından sonra şimdi de atama skandal'ına imza attı. Resmen hata üzerine hata yaparak bindikleri dalı kesiyorlar. İnanıyorum Kahramanmaraş halk bunlara gereken dersi vererek 29 mart'ta sandığa gömecektir.

SIRADAKİ HABER

banner67