FLAŞ: Ergenekon'da 7. dalga!

FLAŞ: Ergenekon'da 7. dalga!

Ergenekon'da 7. dalga başladı. Bu sabah erken saatlerde aralarında bir profesörün de bulunduğu en az üç evde arama başlatıldı. Prof. Uçkun Geray, gözaltına alındı.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi emekli öğretim üyesi, eski Orman Mühendisleri Odası Başkanı ve İşçi Partisi milletvekili adayı Prof. Dr. Uçkun Geray ile Ulusal Kanal yapımcısı ve İşçi Partisi Milletvekili adayı Yusuf Buldu'nun evinde arama yapılan isimler..Evinde arama yapılan üçüncü kişinin kim olduğu henüz bilinmiyor...

Soruşturma kapsamında Sarıyer İstinye'de bazı gazetecilerin evinde de arama yapıldığı kaydedildi.

HABERİN DETAYLARI

İşçi Partisi (İP) Merkez Karar Kurulu üyesi Prof. Dr. Uçkun Geray ile parti yöneticilerinden Yusuf Buldu ve Nuran Gökdemir'in gözaltına alındığı bildirildi.

İP'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, Prof. Dr. Uçkun Geray ile Yusuf Buldu ve Nuran Gökdemir'in, ''Ergenekon'' operasyonu kapsamında evleri arandıktan sonra gözaltına alındığı ileri sürüldü.

"Ergenekon" kapsamında 20 kişi gözaltına alındı

Geray ve Gökdemir'in İstanbul'da, Buldu'nun ise Silifke'de gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi: ''Arama ve gözaltı kararlarının 21 Temmuz 2008 günü Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verildiği, kararın 'Ergenekon soruşturmasında ele geçirilen dokümanlardan elde edilen bilgiler' çerçevesinde alındığı öğrenildi. Bu kapsamda Milli Çözüm Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akgül ile dergi yazarlarından bir kısmının da gözaltına alındıkları iddia edildi.''

Alınan bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Silifke Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Ergenekon soruşturması kapsamında, Gemi Mühendisleri Odası Silifke Yürütme Kurulu Başkanı ve İşçi Partisi eski Silifke İlçe Başkanı Yusuf B.'nin Göksu Mahallesi 95. Sokak, 12 numaradaki evine sabah 05.50 sıralarında operasyon düzenledi. Daha önce Ulus Kanal'ın da Akdeniz Bölge Temsilciliğini yapan Yusuf B. gözaltına alındı. Polis ekipleri, Yusuf B.'nin evi ve iş yerinde yaptığı aramada çok sayıda dokümana el koydu. Yusuf B.'nin gözaltına alınması sırasında yakınları gözyaşı dökerek tepki gösterirken sivil bir araçla emniyet götürülen Yusuf B., "Ben vatanseverim" diyerek bağırdı.


Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2008, 06:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66