FLAŞ: Erkoç-Okay birlikteliği çatırdıyor mu?

FLAŞ: Erkoç-Okay birlikteliği çatırdıyor mu?

Şu anda Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İl başkanlığı yapmakta olan Fatih Mehmet Erkoç’u bu partideki siyasi yaşamında sırtında taşıyan bir isim olduğu öne sürülen ve bugüne kadar hep geri planda kalmayı yeğleyen Merkez İlçe Başkanı Necati Okay’ın ileriki günlerde artık ön plana çıkacağı öne sürülüyor.

Okay'ın bu öne çıkma nedenleri arasında ise yapılacak olan ilk genel seçimde milletvekili aday adayı olma isteğinin yattığı iddia ediliyor.

Bilindiği gibi; İl Başkanı Erkoç ile AK Parti'de bugüne kadar adeta kader birliği yapan Necati Okay'ın Erkoç'a; "Sayın Başkan, belediye seçiminde sen aday adayı oldun. Bu kez sıra bende. Bana yol ver" diyeceği iddiası da bugünlerde kulislerde iyiden iyiye konuşulmaya başlandı.

Çevresinin ise Okay'a şu şekilde telkinde bulunduğu iddia edilerek öne sürülüyor: "Kardeşim sen merkez ilçe seçiminde 5 milletvekili ile belediye, il, kadın ve gençlik kolları başkanlarının destek verdiği adayı yenerek başkan seçildin. Her ne kadar senin başkan seçilmende Erkoç'un rolü olsa da sen de onu bugüne kadar hep sırtında götürdün. Merkez ilçe başkanı olduktan sonra Erkoç'u il başkanlığına taşıdın, belediye başkan aday adaylığında da omuz verdin. O kadar birbirinize yakınsınız ki sana kamuoyunda il başkanının özel kalem müdürü diyorlar. Dal altında dal büyümez. Veysi Kaynak ta yıllarca bekledi sonunda rüştünü ispat etti. Artık sıra sende...İkinci adam rolü oynadığın artık yeter. Erkoç'un bu kez sana yol vererek destek olması lazım."

Ancak bu derinden gizli yarış gün yüzüne çıkmadığı için şu anda il-ilçe arasında sorun yokmuş gibi görülüyor.

Belediye başkan aday adaylığında şansını deneyen ancak Poyraz'ın aday olması ile rotayı il başkanlığına çevirerek tek listeli seçimde koltuğa oturan Fatih Mehmet Erkoç'un da yapılacak genel seçimde milletvekili aday adayı olacağı bilindiği için bakalım iki 'kanka' nasıl bir yol haritası izleyecek ve bu kez sıra kimde olacak?

Siyasette bir kural vardır. Bu tür birliktelikler uzun soluklu olmaz...Birinci adamları koltuklarından her zaman ikinci adamlar kaldırmıştır. Bakalım ilerleyen günler neler getirecek........Umarız; Erkoç-Okay birlikteliği çatırdamaz......

Öte yandan; İl Başkanı Erkoç'un önceki hafta yapacağını duyurduğu ancak Türkoğlu ilçesindeki cenazeler nedeni ile ertelenen ilk basın toplantısının ne zaman gerçekleştirileceği ve bu konuda da neler söyleyeceği büyük bir merakla bekleniyor. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2010, 09:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
VELİ AKSU
VELİ AKSU - 11 yıl Önce

Necati bey neden olmasın, Dürüst, tercubeli, eğitimli, güleryüzlü bence olsun. Ve de HAYIRLI OLSUN.

SIRADAKİ HABER

banner66