FLAŞ...FLAŞ: Ve Deniz Baykal istifa etti!...

FLAŞ...FLAŞ: Ve Deniz Baykal istifa etti!...

Bayan milletvekili ile birlikte görüntüleri internete düşen ve bir hayli sarsılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal istifa etti.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal 3 gün önce gündeme bomba gibi düşen kaset iddiasıyla ilgili açıklamalar yaptı.

İşte Baykal'ın açıklamaları:

Günlerdir beklenen değerlendirme ve kararımı açıklıyorum. Bu bir kaset olayı değildir.

Bu bir komplodur, komplo hukuk dışı ahlak dışı bir tertip demektir.

Gizli görütülerle ahlak dışı şekilde olayları çarpıtırsınız, bütün dinlerin bütün ahlak anlayışlarına karşı mahremiyete tecavüz edersiniz. İnsanların şerefleri onların umrunda değildir.

Günümüzde komployu gerçekleştirenler bunu sapık oldukları için düzenlememişlerdir, siyaset yapmak için düzenlemişlerdir, ahlaklarına vicdanlarına uygun bir siyaset.

Yıllardır beklenen bir kaset yoktur, birkaset ele geçirilmiş değildir. Taze iki haftalık bir komplo vardır.

Bu komplo siyasi konjonktürün eseridir. Meskene tecavüz ve ileri teknoloji kullanılarak tezgahlanmıştır. Bu kadar kaba bir komplo vardır. İktidar gücü ve olanakları seferber edilmeden bu komplonun yapılması mümkün değildir. Bu kaba komplo iktidarın bilgisi ve onayı olmadan piyasa sürülemez.

Komployu ayıplar gibi yapanlar bizzat komployu yapanlardır. Ahlaksız hukuksuz komploya itibar ederek hukuku savunamazsınız. Komploya itibar edenlerin nereye kadar gideceklerini göreceğiz.

Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim.

Pensilvanya'dan aldığım üzüntü dileklerini samimiyetle karşılıyorum.

VE İSTİFA ETTİ

Bu bedel CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa etmem gerekirse ederim. Yaşananları ve benim istifam Türkiye'de yeni bir sürecin başlangıcı olur. Bu olayda ve bugüne kadar bütün iyi kötü günlerimde bana destek çıkan tüm vatandaşlarıma, CHP'nin tüm örgütlerine , tanıdığım tanımadığım bütün insanlara hayatımı anlamlı kıldıkları için teşekkür ediyor. Ben hakkımı helal ediyorum, siz de helal edin. (Mynet)Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66