FLAŞ: Poyraz'ın 'jet hızlı' basın turuna tepki!

FLAŞ: Poyraz'ın 'jet hızlı' basın turuna tepki!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı olarak açıklanan mevcut başkan Mustafa Poyraz, kendi deyimi ile sahaya inerek seçim çalışmalarına adeta ‘jet hızı’ ile başladı.

Aday adaylığı sürecinde yazılı basına pek önem vermeyen Başkan Poyraz, adaylığının kesinleşmesinin ardından bu eksikliğini telafi edebilmek için Kahramanmaraş kent merkezindeki yerel ve ulusal basın bürolarına bugün bir ziyaret turu gerçekleştirdi. Ancak; “Kaş yapayım derken adeta göz çıkartan” Başkan Poyraz’ın basın turunun jet hızı ile yapılması bazı gazetecilerin haklı olarak tepkisini çekti.

Gazeteci Mustafa Şirin bu konudaki tepkisini dile getirerek şunları söyledi: “AK Parti Merkez İlçe Başkanlığından dün akşamüzeri arayarak Başkan Poyraz ile Merkez İlçe Başkanının büromuzu bugün için saat 10.30 ila 11.00 arasında ziyaret etmek istedikleri belirtilip bizden randevu talep edildi. Biz de randevu verdik. Soğuk algınlığı, grip salgını ve sinüzit rahatsızlığım nedeni ile gece yatamadım ve sabahı zor ettim. Ancak bu sabah için verdiğimiz randevuya sadık kalabilmek üzere büroya geldim. Saat 10.30’u gösterdiğinde gelen-giden olmayınca 10.50’ye kadar bekledik. Yoğun haber trafiğimize rağmen bizler, verdiğimiz söze uymak için çaba harcıyorsak bu kentin belediye başkanı da belirlenen ziyaret saatlerine riayet etmelidir. Makul nedenlerle ziyaret saati uzayabilir ama basın turunu bir güne sıkıştırma gayretini protesto etmek amacı ile randevumuzu iptal ederek günlük programımıza ve haber trafiğine devam ettik.”

İl Başkan Vekili Mustafa Sarıkaya’nın Ankara’da olması nedeni ile Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, bazı il ve merkez ilçe yöneticilerinin eşlik ettiği Poyraz, yarım saatlik randevu programına uyamayınca ziyaret turunun çoğunluğunda aksaklıklar yaşandı.

Kahramanmaraş Yerel ve Ulusal Gazeteciler Derneği (YUGADER) Başkanı Yılmaz Akçakale de, Akşam Postası’nı ziyarete gelen Başkan Poyraz’a tepki göstererek, basın turunun bir güne sığdırılmasına her ne hikmetse bir türlü anlam veremediğini söyledi.

Akçakale; "Bu memleketin sesini zor şartlar altında duyurmaya büyük gayret sarfeden basının, 15'er dakikalık ziyaret programları ile adeta geçiştirilmeye çalışılmasını YUGADER Başkanı olarak kınıyorum." dedi.

Akçakale’nin bu sitem ve serzeniş dolu sözlerinin Poyraz ve yanındakiler üzerinde soğuk duş etkisi yaptığı öğrenildi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2009, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 12 yıl Önce

Bence Mustafa Poyraz çok iyi yapmış 15'er dakika ayırarak....Ben olsam 5'er dakikada bitirirdim. ..........Birde adamın kimseye eyvalllahı kalmadı ki......sizi neye taksın...........siz poyrazı desteklemeye devam edin...devam edin...az bile size........ama 30 marat sabahı güneş farklı doğabilir....bunuda unutmayın sakın......selamlar.....

coskun cesur
coskun cesur - 12 yıl Önce

Mum dibine ışık vermezmiş.Poyrazı siz destekliyorsunuzşziyarete geç kaldı diye figan ediyorsunuz.Ayıp bu yaptığınız ama öncelik daima karşı tarafındır önce onların gönlü alınacak siz çantada keklik sayılırsınız sayın editör.

ALAADDİN KAHVECİ
ALAADDİN KAHVECİ - 12 yıl Önce

bunları görelim artık 6 yıl oldu 6 ne yaptı geldide hangi eller değişti soruyorum sizlere, iki üç tane kaldırım döşetmeyle belediyecilik yapılmaz...kahramanmaraşı layık olacağı yerlere getirecek başkan istiyoruz artık....

SIRADAKİ HABER

banner66