FLAŞ: Saadet, kimlere teklif etti?

FLAŞ: Saadet, kimlere teklif etti?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adaylarından, Belediye eski başkanı ve eski milletvekili Hanefi Mahçiçek’in Saadet Partisi’ne (SP) geçeceği öne sürüldü.

Kanal 46 İstihbarat Servisi’nin yaptığı araştırmalara göre; AK Parti’nin Belediye Başkan adayını belirlemesinin ardından kent kulislerinde Mahçiçek’in Saadet Partisi’ne geçeceği öne sürüldü.

Bunun üzerine telefonla görüştüğümüz SP İl Başkanı Mehmet Akgül; “Biz parti olarak Hanefi beye partimize geçmesini teklif ettik. Şu anda görüşmelerimiz ve istişarelerimiz devam ediyor” dedi.

Yine telefonla görüştüğümüz Mahçiçek ise; “Saadet Partisi’nden tarafımıza partilerine geçmemiz yönünde bir teklif ve talep geldi. Oturup konuşacağız” ifadesini kullandı.

Öte yandan; Genel Başkanlığa Numan Kurtulmuş'un seçilmesinin ardından kıpırdanmaya başladığı gözlenen Saadet Partisi'nin Kahramanmaraş'ta da atılım yapabilmek amacı ile Mahçiçek'in yanısıra; yine eski belediye başkanı ve eski milletvekili Ali Sezal'a da Saadet Partisi'ne geçmeleri yönünde teklifler götürüldüğü de öğrenildi. (www.kanal46.com)


SON DAKİKA GELİŞMESİ: (Haberin giriş saati: 15.39) - Hanefi Mahçiçek'in AK Parti'den istifa dilekçesini bugün saat 15.00 itibari ile 3. Noter kanalı ile partiye gönderdiği iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2009, 11:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
ensar
ensar - 12 yıl Önce

İl Başkanımız sayın Mehmet Akgül'e çağrıdır. Hanifi mahçiçek partiye geçebilir ancak kesinlikle aday olarak gösterilmemeli. kahramanmaraş halkı tam saadete yönelecekken nefret ettirmeyin. Fazilet partisinin kapatılması sonucu AKP ye geçen bu adamın şimdi menfaati icabı Saadet'ten aday gösterilmesine karşıyım.

buğra dokumacı
buğra dokumacı - 12 yıl Önce

hanefi mahçiçekin sp ye geçmesine çok seviniriz spden aday gösterilip belediye baskanlığını canı gönulden istiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner66

banner63