FLAŞ: Sağlam ile CHP'liler arasında sert tartışma!

FLAŞ: Sağlam ile CHP'liler arasında sert tartışma!

Atatürk Orman Çiftliği arazisinin bir bölümünün 49 yıllık süreyle bedelsiz olarak Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne devredilmesini öngören yasa teklifinin görüşüldüğü TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda CHP'li milletvekilleri ile Komisyon Başkanı Mehmet Sağlam arasında sert tartışmalar yaşandı. Sağlam'a tepki gösteren CHP'li milletvekilleri daha sonra komisyon toplantısını terketti.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam başkanlığında toplanan Milli Eğitim Komisyonu, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin bir bölümünün 49 yıllık süreyle bedelsiz olarak Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne devredilmesini öngören yasa teklifini görüştü. Teklifle AOÇ arazilerinin bir kısımının, spor tesisi yapımı için, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne ordan da spor kulüplerine devredilmesi öngörülüyor.

Teklife CHP'li milletvekilleri karşı çıktı. Eski Tarım Bakanı AK Partili Sami Güçlü'nün de düzenlemeye itiraz etmesi üzerine Komisyon Başkanı Mehmet Sağlam, "Sen hükümetin teklifine karşı mı çıkıyorsun ?" dedi. Sağlam'ın bu sözlerine CHP'li milletvekilleri tepki gösterdi.

CHP'li Muharrem İnce, "Ne demek istiyorsunuz. AKP'li diye özgür iradesini kullanamaz mı ? Siz komisyon başkanı gibi değil de hükümetin temsilcisi gibi davranıyorsunuz" şeklinde konuştu. Bunun üzerine Sağlam, "Tabii ki bu partili olduğumu inkar etmeyeceğim. Ben de iktidarın bir mensubuyum, sana ne" dedi. Tartışmanın sürmesi üzerine CHP'li milletvekilleri ayağa kalkarak Sağlam'ı protesto için komisyon çalışmalarına katılmayacaklarını söyleyerek toplantıyı terk ettiler.

CHP'li Muharrem İnce ile Komisyon Başkanı Mehmet Sağlam arasında daha önceki bir toplantıda da tartışma çıkmış, bunun üzerne TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın komisyonu uyardığı ifade edilmişti.

Tartışmalardan sonra söz konusu teklifin alt komisyona havale edilmesine karar verildi. (Cihan Haber Ajansı)

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2008, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66