FLAŞ: Şener Eruygur ile Hurşit Tolon tutuklandı!

FLAŞ: Şener Eruygur ile Hurşit Tolon tutuklandı!

Emniyetteki sorgularının ardından İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen emekli Orgeneral Şener Eruygur ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon tutuklandı.

3 günlük gözaltı süreleri dün sabah savcılıkta sorguları sürerken sona eren, ancak sorgulamayı tamamlayamayan Savcılığın, Ankara'dan İstanbul'a getirilişleri sırasındaki süreyi gözaltı süresinden düşmesi nedeniyle sorguları sürdürülen Tolon ve Eruygur, sorgularının saat 01.45'de bitmesinin ardından tutuklandılar.

Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi ilk olarak emekli orgeneral Hurşit Tolon'un ifadesini aldı ve ardından Şener Eruygur'un ifade alımına başlandı. Tolon ve Eruygur, terör örgütü lideri olmakla suçlanıyor.

TOLON VE ERUYGUR METRİS CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanması karar verilen emekli orgeneral Hurşit Tolon ve emekli orgeneral Şener Eruygur, Mertis Cezaevi'ne gönderildi.

“Ergenekon operasyonu” kapsamında Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Tolon ve Eruygur'un tutuklanmasına karar verdi. İki emekli Orgeneral saat 03.00 sularında Metris Cezaevi'ne gönderilirken, operasyonda tutuklananların sayısı 58'i ulaşmış oldu.

Kuddusi Okkır hayatını kaybetti

“Ergenekon soruşturması” kapsamında tutuklandıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen işadamı Kuddusi Okkır, tedavi gördüğü Edirne'deki Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Medikal Onkoloji Bölümünde öldü.

Okkır'ın eşi Sabriye Okkır, yaptığı açıklamada, “Ergenekon” soruşturması kapsamında tutuklanan ve sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildikten sonra hastanede tedavi gören eşinin yaşam mücadelesini kaybettiğini söyledi.

Eşi Kuddusi Okkır'ın sabah saat 06.00 sıralarında öldüğünü belirten Sabriye Okkır, TÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde işlemleri tamamladıktan sonra eşinin cenazesini İstanbul'a götüreceğini kaydetti. Okkır, eşinin bir süreden bu yana kanser tedavisi gördüğünü bildirdi. (AJANSLAR) /b>

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2008, 07:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66