FLAŞ: Şimdi de Ali Doğan ismi ortaya atıldı!

FLAŞ: Şimdi de Ali Doğan ismi ortaya atıldı!

Kahramanmaraş Belediye Başkan adaylığı için kulislerde her gün yeni yeni isimler ortaya atılıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Kahramanmaraş Belediye Başkan adayını şu ana kadar açıklamaması, “yeter artık” , “gına geldik”, “yetti gayri” ve “kim olacaksa olsun ama bir an önce açıklansın” serzeniş ve yakınmalarına yol açarken, birçok ismin de ortaya atılmasına neden oluyor.

Siyasi dedikodu kulislerinde son olarak gündeme getirilen isim ise Kahramanmaraş siyasetinin efsane isimlerinden Devlet Eski Bakanı ANAP’lı Ali Doğan oldu. Şu anda, daha önce Başbakan Erdoğan’ın da ortağı olduğu Ülker firmasında üst düzey yönetici olarak görev yapan Ali Doğan’ın AK Parti’den Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı yapılacağı spekülasyonları konuşulmaya başlandı.

Bu ismi ortaya atanlar ise bakın gerekçelerini nasıl bir temele dayandırıyorlar:

“Biliyorsunuz Dengir Mir Mehmet Fırat’ın gitmesinin ardından ANAP kökenli Abdulkadir Aksu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Anayasa Mahkemesi’ndeki kapatma davasında direkten dönen AK Parti, kararın açıklanmasının ardından büyük bir hızla merkeze kaymaya ve liberalleşmeye başladı. Bu çerçevede Parti içerisindeki ANAP kökenli isimlerin etkisi ve ağırlığı da günden artıyor. Ankara Çankaya'da ANAP kökenli Bülent Akarcalı Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. Adana’da ise adaylık tercihi yine ANAP’lı eski milletvekili Mehmet Ali Bilici’den yana kullanıldı. Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı olarak ta neden yine ANAP kökenli Ali Doğan gösterilmesin ki. Siyaset bu, olur mu olur….Türkiye’de siyasette 24 saatin bile uzun olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurmakta fayda var.”

3 Kasım 2002 seçimlerinde partisi barajı geçemeyince adeta Kahramanmaraş halkına küserek siyasetten uzaklaşan Ali Doğan’ın ismi daha önceki genel ve yerel seçimlerde de geçmesine rağmen, o zamanlar söylentileri yalanlayan Doğan yeniden aktif siyasete dönmedi.

Öte yandan; bu söylentiler üzerine Kahramanmaraş Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bekir Doğan da bugünkü köşesinde aynen şunları yazdı:

Ali Doğan Belediye Başkanı Adayı

“Ak Parti’de Kahramanmaraş belediye başkan adayı kim olur?” sorusuna, yeni yaklaşım Adana örneği gibi 10 aday dışında bir isim olacağı söyleniyor.

Bir grup kurt politikacı ise Devlet eski Bakanı Ali Doğan’ın Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı olarak gösterileceği (iddiasını) ortaya attılar.

“Bu büyük iddia böyle şey olmaz” dediğimizde ise; “Olsa da olmasa da bu böyle olacak, biz bunu dillendiriyoruz ” diyerek kararlı olduklarını ve Ankara bazında girişimlerde bulunduklarını söylediler.

Dünkü Balon haber

Gazeteci arkadaşımızın biri “Gına geldik” diye yazarken, dün ortaya atılan balon haber ise; Ak Parti Kahramanmaraş belediye başkan aday adaylarından Atıf Şirikci, Başbakan ile 8 saat baş başa görüşerek yetki belgesini alarak yola çıktığını, Hasancıklı Köprüsünde karşılama yapacaklarını 100 adet kurban keseceklerini söylediler..

Tanın Telbisoğlu: Sürpriz aday benim, diyerek olgun bir politika yapmaya devam ediyor.

Sıtkı Güvenç : Kimseye verilen söz yok , herkes gibi biz de beklemedeyiz burada bekliyoruz ama bu iş bir hafta daha sürecek gibi duruyor, diyor ..

Hanefi Mahçiçek : Buradaki Balon haberleri Ankara’da takip eden belediye eski başkanımız, eski milletvekili Hanefi Mahçiçek, balon haberler için:

“Gülüyorum başka ne yapa bilirim, Başbakanın 8 saat kimseye ayıracak vakit yok belki 8 dakika olabilir diyerek katılarak gülüyor..

İsmail Şeref Alkış: İşi yakın takibe olarak sürpriz aday olarak çıkmanın hesabını yaparken,

Cengiz Özsan: Asıl sürpriz aday ben olacağım diyerek Ankara ayağını iyi kullanıyor..

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz: Allah bize nasip etti ise gelir, ben 29 Mart’a kadar belediye başkanıyım hizmetlerime bakarım yeniden görev verilirse hizmette devam ederim, yoksa 29 Mart da görevi yeni arkadaşa devir ederim diyor ve işine bakıyor..

Ak Parti'nin 10 Belediye Başkan aday adayı dışında 11. aday olarak bir grup ise Ali Doğan ismini ortaya attı.

ANAP’lı eski Milletvekili, Devlet eski Bakanı olan Ali Doğan’a Kahramanmaraş belediye başkanı yapan siyasetin kurtları, “ Başbakan Adana örneği gibi dışardan birini Kahramanmaraş’a belediye başkanı yapacak, bize göre en yakın isim ise Ali Doğan , Başbakan’ın yakinen bildiği biri olur” diyorlar..

Ak Parti Kahramanmaraş Belediye Başkan adayını önümüzdeki günlerde belli edecek bakalım talih kuşu kimin başına konacak..

Belediye Başkanı kim olursa olsun Belediye Meclisi üyeleri çok önemli, her parti şehrimize hizmet verecek belediye meclis üyelerini göstermelidir.

Dün bu konuya değinmiştim, önümüzdeki gün yeniden yazacağım..

Bugünlük bu kadar hayırlı cumalar diliyorum. (16 Ocak 2009 Cuma) (www.kanal46.com)Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2009, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66