FLAŞ: Yıldızlı, iddialara tek tek cevap verdi!

FLAŞ: Yıldızlı, iddialara tek tek cevap verdi!

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde AK Parti’nin yeniden aday göstermeyi düşündüğü Belediye Başkanı Küçük Mehmet Yıldızlı, ‘Genel Merkezi’n kendisine yeniden aday göstermeyi benimsediği’ haberlerinin ardından hakkında ortaya atılan iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Kahramanmaraş’taki siyasi kulislere kadar ulaşan spekülasyonlarda; Başkan Yıldızlı’nın ‘ölen birisinin aylığını 6 ay boyunca çektiği’ ve ‘ilçedeki kooperatifin sütünü vermek için Kahramanmaraş’ın saygın ve ciddi bir firmasından ‘rüşvet’ istediği’ iddiaları ortaya atıldı.

Kanal 46 Politika ve İstihbarat Servisi, taraflar ile görüşerek ileriye sürülen iddiaların doğruluk derecesini araştırıyor. Bu amaçla görüşülen Çağlayancerit Belediye Başkanı Küçük Mehmet Yıldızlı, her zaman alnının ‘ak’ olduğunu ve ortaya atılan asılsız iddiaların ise ‘çamut at izi kalsın’ mantığının bir ürünü olduğunu belirtti.

Bu iddiaları ortaya atanların karşısına çıkmasını isteyen Başkan Yıldızlı; “Keşke bu asılsız iddiaların sahipleri ortaya çıkarak yüzümüze karşı söyleme cesaretleri olsa da mahkemede görüşebilsek. Ama bunlar pervasız insanlar. Gıybet yapıyorlar ve bunları Allah’a havale ediyorum” diye konuştu.

İddialarla ilgili açıklamalarını Kanal 46’ya yazılı olarak gönderen Yıldızlı, şunları kaydetti:

“Ben Çağlayancerit Belediye Başkanı aynı zamanda Ak Parti Çağlayancerit Belediye Başkan Aday Adayı K.Mehmet Yıldızlı. Şahsıma yapılmış olan bazı iftiralara cevap vermek istiyorum. İsnat edilen suçlamalar komünizm taktiğidir. Yani; "al çamuru vur duvara tutmazsa izi kalsın" babındadır.

Mesnetsiz iddiada doğruluk aranmaz, bilindiği üzere iddia sahibi ispatla mükelleftir aksi halde müfteridir. 2004 yerel seçimlerinde tüm diğer adayların tek yumruk halinde bana karşı oluşturdukları siyasi ittifakı 29 Mart sabahı 906 fark atarak darma-duman ettiğim herkesin hatırında bulunmaktadır. Kaldı ki bu günlerde toplanıp bir kaç iftira ile bizi hezimete uğratmaya çalışanların hiç şansının olmadığı da bir gerçektir yani "yürüyen kervana ses çıkarmak, kervanın yürümesine mani olamaz".

Bana yönelttikleri suçlamaları bir gözden geçirelim;

1- Beyefendiler demiş ki; Belediye Başkanı Küçük Mehmet Yıldızlı ölen birinin aylığını öldükten sonra 6 ay boyunca çekmiştir.


Bu iftirayı bana 2004 yerel seçimlerinde de yapmışlardı. Lakin dikiş tutturamadılar çünkü dedikleri şey iftiradan ibarettir. Her fırsatta bu iftirayı dillendiriyorlar. Çünkü bu zorlama bir iddiadır. Başka atacak iftira bulamıyorlar. Cevaba gelince; yaşlı bir kadın 90'lı yıllarda üç aylık maaşının dolmasına 3 gün kala vefat ettiğinden yanlışlıkla (muhtar olduğu için tarafından) berhayat ilmühaberi verilmiştir. Konu izah edilmiş ve o dönemde kapanmıştır. O günden bu yana 15 yıldır kamu hizmeti ve belediye başkanlığı yapmaktayım. Bu suçlama gerçek olsaydı benim 15 yıl önce görevden alınmam gerekirdi.

2- Yine beyefendiler demiş ki; Belediye Başkanı Küçük Mehmet Yıldızlı kooperatifin sütünü vermek için birilerinden rüşvet istemiştir.

Çağlayancerit ilçe merkezi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 2005 yılında kurulmuştur. Kurucu başkan Halil Aydemir adında bir esnaftır. Kooperatif süt inekçiliği üzerine faaliyet göstermektedir. Benim bu kurumdaki faaliyetim ise ilçe adına yapılan böyle bir güzelliğin siyasi boyutunu Ankara'da takip etmek olmuştur. İlişkim bundan ibarettir. İddiaya konu olan olay şöyle vuku bulmuştur: İlçede faaliyet gösteren ve süt ürünleri işi yapan İbrahim Damar, kooperatifin sütünü almaktayken Kahramanmaraş'ta süt ürünleri pazarlaması yapan Lord marketin sahibi Ali Rıza adında bir şahsiyet gelerek kooperatifin sütüne talip olmuş. Başkan Halil Aydemir "Sütümüzü İbrahim Damar almaktadır üyelerimizin de adı geçen şahsa borçları bulunmaktadır" diyerek, "eğer üyelerime daha cazip bir fiyat vereceksen teklifini bildir üyelerimizin malum şahsa olan yaklaşık 7 milyar borcunu kapat bunu da aldığın sütten düşmek suretiyle pazarlık yapalım" demiştir. Konu bundan ibarettir benim konuya şahsen bir müdahalem olmamıştır yani ilgim bulunmamaktadır. Aksinin ispatı gerekir.

Ayrıca haber sitenizde yayınlanan aday adaylarının tanıtımı ile ilgili yazıya gelince; ilk başta da anlattığım üzere 2004 yerel seçimlerinde Ak Parti’nin adaylığı için tam 8 tane aday adayı bulunmaktaydı. Ve ben bu zorlu mücadeleden aday olarak seçildiğimde 8 aday adayından sadece birinin desteği benim tarafımda kalmıştı. Özellikle belirtmek isterim Hasan Kekil hocamda bu yarıştan benim çıkmam sonucu 4 dönemdir kıyasıya mücadele ettiği rakibine desteklerini vermiştir. Ve ben buna rağmen 2004 yerel seçiminde en yakın rakibime 906 fark atarak yüzde 57 ile halkım tarafından ilçeme belediye başkanı seçildim. Şimdi sizlere soruyorum o dönemde kimse yanımda olmadığı halde o fark ile seçimi kazanmışsam, 5 sene boyunca gece gündüz çalışıp birçok hizmete imza attığım güzel ilçemde bu dönemde hangi mantıkla seçim kaybedebilirim. Bu konuda sizlere şöyle bir somut örnek vermek isterim: 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde kurucu ilçe başkanı olduğum Ak Parti ilçemizde yüzde 52 oy oranı ile birinci parti olmuş ve ilçemiz Kahramanmaraş genelinde Ak Parti’ye en fazla oy veren ilçe olarak partimizden plaket almıştır. Daha sonra 2004 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olduğum partimiz ilçemizde yüzde 57 oy alarak yine birinci parti olmuştur. Daha sonrasında 22 Temmuz 2008 genel seçimlerde partimiz ilçemizden yüzde 67 oy alarak yine birinci parti olmuştur. Son olarak ilçemiz referandumda yüzde 90 civarında ‘evet’ oyu kullanarak bizim yüzümüzü aklar içinde güldürmüştür. Eğer ki; bu dönemde parti teşkilatımız benim adaylığıma karar kılarsa, o değerli karalarına bir armağan olarak 2009 yerel seçiminde 2004’ten daha fazla oy oranına sahip olarak seçimi kazanıp güzel ilçeme hizmetlerime devam edeceğime söz veriyorum. Ayrıca bir daha böyle asılsız haberleri yayınlamamanız dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2009, 07:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Özer
Ayhan Özer - 12 yıl Önce

sayın başkanımız bu asılsız iddialara en güzel cevabı vermiştir.umarım o müfteriler de ağızlarının payını almışlardır.eğer yüzleri varsa bu iddiaları karşısına çıkıp söylerler.çok şükür bu çıkarcı gurubun ilçemizde hiçbir şansları yoktur.çırpınışları da bu sebeptendir.akp teşkilatının ve halkımızın bu iftiralara inanmayacağına tüm kalbimle inanıyorum.kanal 46'ya da gerçek leri ortaya çıkardığı için teşekkür ediyorum.

veli menekşe
veli menekşe - 12 yıl Önce

Beş dönem Nazım Engizek ile siyaset yaptım.Ak Partinin çağlayancerit'e yaptıklarından ve küçük mehmet yıldızlı'nın öncekileri unutturan başarılı çalışmalarından etkilenerek tüm ekibimle ak partiye katıldım.Belediye meclis üyesi olarak K.mehmet yıldızlı ile ilçeme hizmet etmek benim için bir gurur vesilesidir.Başarıyı görmeseydim küçük yaşımdan bu yana gönül verdiğim partimi(CHP)bırakıp K.Mehmet Yıldızlı ile çalışmayı kabul etmezdim.Yıldızlı hakkında ortaya atılan iddiaların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor.buna hiçbir çağlayancerit'liyi inandıramazsınız.Çünkü sayın K.Mehmet yıldızlı kendi halinde,atılan iftiraları aklına dahi getiremeyecek yapıda bir insandır.bu açıdan ceritte geçmişi en temiz siyasetçidir.Belediye başkanı olduktan sonra da bu işin hakkını vermek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmıştır.Kendisinden önceki belediye başkanı yatağından saat 09-10 gibi kalkarken yıldızlı 6-7 gibi daha mesai başlamadan kendi mesaisini başlatan kahvaltısını dahi yapmadan evinden çıkan çalışkan bir adamdır.Eğer yanlış yapılırsa en başta ilçemize,başkanımızın emeklerine ve ak parti'ye yazık olur.saygılarımla.

SIRADAKİ HABER

banner63