Fransa'dan ahkâm kesmeye çalışınca Arslan kızdı!

Fransa'dan ahkâm kesmeye çalışınca Arslan kızdı!

22 Temmuz 2007 erken genel seçimi öncesinde Kahramanmaraş’a gelerek bol sıfırlı olduğu o günlerde iddia edilen seçim bütçesi ile CHP’deki dengeleri altüst ederek listenin birinci sırasında yer alıp milletvekili seçilen Durdu Özbolat’ın deprem riski ve yeni çöp dökme alanı ile ilgili açıklamalarına Gazeteci Sırrıberk Arslan sert tepki gösterdi.

Kahramanmaraş merkezli olarak uydu üzerinden yayın yapan Aksu TV’nin önceki gün yayımlanan ve Genel Müdür Turgay Terzibaş’ın sunduğu ana haber bülteninde Kahramanmaraş’ın deprem riski ele alındı. Konu hakkındaki uzman isimlerin yanı sıra CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ta telefonla yayına bağlanarak şu şekilde konuştu:

“Ben şu anda Fransa’dayım. Deprem konusu gerçekten çok önemlidir. Kahramanmaraş’ın deprem konumu ile ilgili olarak birçok yerlerden raporlar aldım. Kahramanmaraş’ta yapılacak şey ise; yüksek binalara izin verilmemesi, depreme dayanıksız yapıların tespit edilerek gereğinin yapılması ve gerekli görülen binaların güçlendirilmesidir. Benim belediyecilik tecrübe ve birikimim var. Bunları Belediye Başkanına aktarmak istedim. Bir kere iletme fırsatı oldu ama kendisini samimi göremedim. Narlı bölgesine kurulacak çöp tesisi konusu var gündemde. Kendisini uyardık ama…Biliyorsunuz orası deprem bölgesi, böyle bir durum olduğunda patlama filan olsa bunun sorumluluğunu kim taşıyacak. Bunları anlatıyoruz ama dinlemiyor….”

BAŞARILI GAZETECİ ARSLAN TEPKİ GÖSTERDİ!

Özbolat’ın ardından yine telefonla haberlere bağlanan Sabah Gazetesi Kahramanmaraş Temsilcisi Sırrıberk Arslan ise, şu şekilde konuştu:

“Sayın Terzibaş, ben Özbolat’ın daha farklı şeyler söylemesini beklerdim. Yüksek binalara izin verilmemesi, dayanıksız binaların gereğinin yapılması ve gerekli görülenlerin ise güçlendirilmesi gibi konuları sokaktaki herkes söylüyor zaten..Kimse bunun karşısındaki değil ki….Belediye başkanımız da farklı demiyor zaten. Ben Özbolat’ın bu konuda daha somut şeyler konuşmasını, (şu binalar riskli, şunlar güçlendirilmeli, şunların yıkılması) türünden somut şeyler ortaya koymasını beklerdim ama ne yazık ki yanılmışım. Katı atık depolama yeri konusuna gelince de, ülkenin en saygın üniversiteleri ve kurumları; burasının güvenli olduğunu belirterek, yapılabileceği yönünde raporlar veriyor. Bunun tersini dile getiren Özbolat, bunlardan daha iyi mi biliyor acaba…”

‘ÖZBOLAT, DEMAGOJİ YAPIYOR!’

Ajans 46 olarak görüştüğümüz başarılı gazeteci Sırrıberk Arslan, yukarıdaki sözlerine ek olarak şunları kaydetti:

“Özbolat demogoji yapıyor...Özpolat şunu söylesin. (2007 yılında çıkartılan deprem yönetmeliğinden sonra bu memlekette şu yapı deprem yönetmeliğine aykırı..Belediye başkanı Mustafa Poyraz bu binaya yönetmelik dışı izin verdi) desin..Ama yok böyle bir şey..İnsanlarımız deprem konusunda bilinçli.. Müteahhitlerimiz bilinçli..İnsanlar ev alırken bütçesine göre ev seçmeden önce sağlamlığına bakıyor... Mustafa Poyraz’ı bu kentte yaşayan 300-500 bin insanın ölümüne göz yummaya razı bir insan gibi göstermek haksızlıktır...Özbolat’ın bu konuşmalarını İlköğretim okuluna giden çocuklar da söylüyor.. Özbolat’ın konuşmalarını hayretle dinledim..Dehşete düştüm..Sebebi...Bir Milletvekilinin çıkıp böyle; altı yok üstü yok konuşma yaparak bu kentte yaşayan insanları sanki büyük bir facia bekliyormuş endişesine sevk etmesi doğru değildir...

‘ÖZBOLAT BAL YAPMAYAN ARI GİBİ…’

Kaldı ki; çöp dökme alanının bulunduğu alana (deprem riski var) diyor. Az önce canlı yanında konuşan inşaat mühendisi Fehmi Kapukaya..(Deprem hattı üzerine bina yapılmaz) diye bir kaide yok..Önemli olan sizin (yapınızın deprem yönetmeliğine ve dayanaklığına uygun yapılması) diyor.Türkiye’nin Marmara gibi en saygın üniversitelerindeki Prof.ların (Yapılabilir) raporu verdiği çöp alanının Özbolat tarafından gündeme getirilmesi de şaşkınlık vericidir... Sayın Özbolat tamamen laf cambazlığı yapmaktadır. BAL YAPMAYAN ARI misali... Burası Sayın Özbolat"ın memleketi benim de köyüme yakın olan SERKİZÇAYIR KÖYÜ DEĞİLDİR...LÜTFEN Sayın Özbolat daha mantıklı ve elle tutulur gözle görülür açıklama yapmalıdır.”

VATANDAŞ TA ÖZBOLAT’A TEPKİLİ!

Haberleri izleyen ve ertesi gün görüştüğümüz vatandaşlar ise; “Fransa’dan programa bağlanarak Kahramanmaraş’ın deprem konusu ve yeni çöp alanı ile ilgili olarak adeta ahkam kesmeye çalışan ve demagoji yapmaya çalışan sayın vekile, başarılı gazeteci Sırrıberk Arslan çok güzel cevap verdi. Sırrı beyi tebrik ediyor, sözlerinin altına imza atıyoruz.” diye görüşlerini dile getirdiler. (Ajans 46 - www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2008, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66