Gazeteci Taş müracaatını yaptı..

Gazeteci Taş müracaatını yaptı..

Kahramanmaraş’ta yaklaşık 30 yıldan bu yana gazetecilik yapan Mehmet Taş, Ak Parti listesinden Belediye Meclis üyesi olabilmek için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Gazeteci Mehmet Taş, bu gün saat 14.00’te Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı’na gelerek adaylık başvurusunu Merkez İlçe Başkanı Necati Okay’a sundu.

Bir grup gazeteci meslektaşının da müracaata gelerek destek verdiği Taş, gazetecilik mesleğine başladığı günden bu yana kentin sorunlarını yakınen bildiğini belirterek şunları söyledi:

“Kahramanmaraş’ta 30 yıldır gazetecilik yaparak, kentin sorunlarını dile getirdik ve çözüm bulunması konusunda kamuoyu oluşturduk. Bu gün kendi dünya görüşüme ve memleketime hizmet etme noktasında Ak Parti’yi kendime en uygun siyasi parti olarak gördüğümden Ak Parti’den Belediye Meclis Üyeliğine aday adayı oldum. Bu kentte yaşayan kendini sorumlu hisseden bir birey olarak bilgi birikimimi kentin gelişmesi noktasında Belediye Meclis Üyesi olarak katkı yapmak amacıyla başvurumu yaptım. Arkadaşlarımızın bize gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür ediyor, 29 Mart yerel seçimlerinin memleketimize hayırlar getirmesini diliyorum.”

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Okay ise, kaliteli bir Belediye Meclisi oluşturmak için gayret gösterdiklerini belirterek şunları söyledi: “29 Mart Yerel Seçimlerinde, Belediye Başkanlıkları, İl Genel Meclisi üyelikleri, Belediye Meclisi üyelikleri konusunda gerçekten deneyimli ve memlekete hizmet edebilecek insanları aday göstermek istiyoruz. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüp, bu memleketin sorunlarını bilen ve çözümü noktasında elini taşın altına koyabilecek kaliteli insanları bu yerlerde görmek istiyoruz. Gazeteci arkadaşımız sayın Taş’a müracaatından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Gazeteci Mehmet Fiskeci ise, Mehmet Taş’ın müracaatından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Mehmet kardeşimiz 30 yıldır bu mesleğin içerisinde ve kentin sıkıntılarını birebir bilen bir arkadaşımız. Onu belediye meclisinde görmek hepimize mutluluk verir. Kendisine başarılar diliyor, gereken tüm desteği vermeye hazırız” dedi.

Aksu TV Genel Müdürü Turgay Terzibaş da Mehmet Taş’ın müracaatında yanında yer alarak; “29 Mart Yerel seçimleri, ülkemiz ve kentimiz için büyük önem taşıyor. Gerçekten kaliteli ve bulunduğu yerlerin sıkıntılarını bilen insanların belirli bir konuma gelmesi gerekli. Gazeteci arkadaşımız Mehmet Beyde 30 yıldır bu memlekete basın yoluyla hizmet ediyor ve şehrin sorunlarını biliyor. Kendisine başarılar diliyor Belediye Meclisi’nde görmek istiyoruz” diye konuştu.

Gazeteci Mustafa Şirin ise, Mehmet Taş ile birlikte uzun yıllardır Kahramanmaraş Belediye Meclisini yakından takip ettiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Kendisiyle uzun yıllardır Belediye Meclislerini takip ediyor, sorunları biliyoruz. Kente hizmet etme noktasında sorumluluk hissedip bu göreve talip olması gerçekten güzel bir davranış. Yine Mehmet Taş gibi, kentin sorunlarını bilen ve sorumluluk sahibi arkadaşlarımız bu tür yerlere müracaat ederek yer almaları gerekir. Kendisinin yanında yer aldığımızı belirtiyor ve başarılar diliyorum”

Kanal 46 olarak bizler de refikimiz Mehmet Taş'ı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2008, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63