Göksun Belediye Başkanı Hurç neler söyledi?

Göksun Belediye Başkanı Hurç neler söyledi?

Kahramanmaraş’ta Büyük Birlik Partisi (BBP) tarafından düzenlenen ve geçen yıl helikopter kazasında hayatını kaybeden merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindekilerin anılması amacı ile Göksun ilçesindeki 2056 rakımlı Keş Dağı'nda 1 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilen 2. Hasret Kurultayı’nda açılan bir pankartın yankıları sürüyor.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu ile merhum Yazıcıoğlu’nun kayınbiraderi TBMM Başkan Vekili ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzt Pakdil’in gözyaşlarına hâkim olamadığı kurultayda kaza kurbanları dualarla anıldı.

Kurultay alanındaki bir tepede yer alan ve üzerinde “Göksun Belediye Başkanı kurultay alanına giremez” yazılı pankart bir hayli dikkat çekmişti. Parti yetkililerinden alınan bilgiye göre; Göksun’un Ak Partili Belediye Başkanı Ramazan Hurç’un ilçeye asılan kurultayla ilgili afişleri kaldırttığı öne sürüldü. Partili ya da partililerin kurultay alanına astığı bu pankart ile Belediye Başkanı Ramazan Hurç’a tepkilerin ortaya konulması Kahramanmaraş gündeminde yankı yaptı.

İŞTE RAMAZAN HURÇ’UN CEVABİ SÖZLERİ:

Kanal 46 ve diğer basın-yayın organlarından çıkan haber gündemde büyük yankı yaparken, dün telefonla arayıp ta ulaşamadığımız Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç ile bugün görüştük.

Konu hakkında görüşlerini almak istediğimiz Başkan Hurç, ilk önce konuşmak istemedi ancak daha sonra ise şunları kaydetti: “Dün beni aradığınız vakitte ben belediye meclis toplantısında idim. Yayımlanan haberi görmedim ama bana telefonla bildirdiler. İlçe merkezine asılan kurultayla ilgili afişleri kestirerek kaldırttığım iddiası kesinlikle doğru değildir. Kaldı ki Rahmetli ile olan hukukum birçoklarından daha ileride idi. Bu durumun özellikle BBP’li bir isim ile onun etrafında toplanan gençlerin siyasi davranışlarından kaynaklanmış olduğunu belirtmek isterim. Bizim çocuklar asılma esnasında afiş kaldırmış olabilirler. Benim bundan ve afişlerden haberim yok, görmedim de. Bu durumu; BBP camiasına davranış ve felsefe yönünden bağdaşmadığına inandığım bazı kişilerin benim üzerimden gündeme gelerek prim yapmaları olarak değerlendiriyorum. Avukatım ile görüşerek neler yapılacağını tayin edeceğim. Bu vesile ile ebedi âleme göçen Muhsin Yazıcıoğlu’na Cenâb-ı Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2010, 08:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63