GÖRÜŞ: Sayın Fatih Erkoç’a açık mektup!

GÖRÜŞ: Sayın Fatih Erkoç’a açık mektup!

Bakıyorum, dikkat ediyorum, dün Mustafa Poyraz’ı yiyip bitirenler, belediye imkanlarını ve belediyedeki ünvanlarını kullanarak, rant sağlayanlar, şimdi sizin etrafınıza duvar ördüler, yanınıza kimseyi yaklaştırmıyorlar.


Çakallar, kurtlar, kargalar, akbabaların şimdi ağzının suyu akmaya başladı.


Yanında gezdirdiğin, etrafında pervane olanlara dikkat et!


Dün Başkan Mustafa Poyraz karşısında el etek öpenler, bir gün olsun partiye gitmeyenler, bir gün olsun davanız uğruna silah kuşanmayanlar, bugün sizin etrafınızda pervane olmuşlar.


*


Maraş’ın pırıl pırıl evlatları dururken, mesleğinde kendini ispatlamış, kabullendirmiş, etiket ve kariyer sahibi kimseler dururken, eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağar misali, Poyraz’ı bitirenlere sakın ha sakın prim verme!


Yarın Büyükşehir belediye başkanı olduğunuzda ki daha olmadan, daha seçim bile yapılmadan, şimdiden yalakalığa başlayanlara dikkat et!


Büyükşehir belediyesinde görev almak isteyenler,  belediyenin imkânlarını kullanarak kaymağını yemeye çalışanlar etrafınızı sarmış durumda.


Kargalar, akbabalar ve bir sürü asalaklar…


*


Sitelere bakıyorum, skandal üstüne skandal haberleriyle dolu. Semirmişler, sömürmüşler memleketi, şimdi de ağızlarında salyalar aka aka etrafınızda pervane gibi dolaşıyorlar. Sanmayın ki sizi seviyorlar, sanmayın ki size destek veriyorlar, sanmayın ki sizin için ölüyorlar, sanmayın ki size can kurban diyorlar.


Samimi değiller.


Onlar, hizmete değil, yaşanabilir kent insanlarının çıkarları için değil, kendi çıkarları için uğraş veriyorlar. Size kuyruk sallamaları ondan!


Hepsi rant peşindeler.


*


Kahramanmaraş’ın genç yetenekli, proje üretebilen delikanlıları, bu memleketin öz be öz evlatları dururken, çakalları eline deynek al, kov başkan!


İsimlerini açıklatma bana!


İstersen isimlerini de açıklarım.


Gerçi açıklamama gerek yok, şöyle bir etrafına bakarsan, haberi skandal olarak veren siteyi okursan, gerçi kül yutacak biri değilsin, anlamışsındır, öğrenmişsindir, kim samimi, kim iki yüzlü, kim riyakâr, kim sahtekar…


Bir araştır şöyle…


Geçmişlerine bak…


Kirli, rantçı ve üçkâğıtçı tipler bunlar.


*


Şimdi nereye gitsen, yanındalar. Yağ çekiyorlar, yalakalık yapıyorlar. Bir bak, kimler olduğunu şıp diye anlarsın.


Etrafında duvar örmeye çalışanlara sesleniyorum.


Biz o duvarı da yıkarız, ağzınızın suyunu da keseriz.


Belediye bütçesini çarçur etmeye, yemeye niyetlenen akbabaları, belediyenin rantına göz dikenler kendilerine dikkat etsinler.


Göz önündeler.


Gerekirse, gözlerini de çıkartmasını biliriz.


*


Sayın Fatih Erkoç, değerli başkanım.


Daha şimdiden başladılar.


Al eline deyneği, çar çakalları uzaklaştır yanından!


Onlarla dolaşırsan, sana zarar verirler, Maraş’a zarar verirler. Yoksa hepsinin foyasını çıkartacak bilgiler, belgeler var elimizde.


İstersen onları da paylaşırız seninle…


Gerekirse, bu yazdıklarımızı, belgeleriyle genel merkeze, milletvekillerine, sayın başbakana kadar ulaştırır, üçkâğıtçıların, (şehrin imarını bu hale getirenler) fırsatçıların, rantçıların ne lanet şeyler olduklarını duyururuz.


Bizim görevimiz bu…


Sayın Erkoç!


Seni sevdiğini söyleyenlerden daha çok seni seven biri olarak, bir ağabeyin olarak, bir büyüğün olarak, bu tavsiyelerime kulak vereceğine inandığım için, sana güvendiğim için yazıyorum bunları.


Poyraz’ı harcayanlar, bitirenler, belediyenin kaymağını yiyenler, arkasından Poyraz’ın ipini çekenler, yarın seni de bitirirler.


Aman ha gözünü seveyim, dikkat et!


İmza; Seni sevdiğini söyleyenlerden daha çok seven,  takdir eden gazeteci dostun Mehmet Fiskeci…


Mehmet FİSKECİ
www.maraskimlik.com


 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2013, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63