Hayrettin Güngör: "Bu şehrin bütün sorunları beni ilgilendiriyor"

Hayrettin Güngör:


AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı tanıtım toplantısı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde yapıldı.Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ndeki toplantıya gelişi sırasında Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör'ü coşkulu bir kalabalık karşıladı.
Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, milletvekilleri ve partililer katıldı.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi aday tanıtım toplantısında konuşan Ünal, 13 Ağustos gecesinde ekonomik anlamda Türkiye'nin dolar üzerinden yıpratılmak istendiğini söyledi.


"Avrupa öksürse biz krize girerdik"


Geçmişte Avrupa'da ve Türkiye'de en ufak dalgalanmalarda ekonominin alt üst olduğunu anımsatan Ünal, “13 Ağustos'ta Türkiye'ye karşı bir kur saldırısında bulundular. Adeta 13 Ağustos gecesini ekonominin 15 Temmuz gecesi yapmak istediler. Ne oldu birileri alkış tutuyordu dolar 10 lira olacak diye. Dolar 10 lira olacak deyip, gidip ülkesinin ekonomisine güvenmek yerine gidip dolar alanların halini görüyorsunuz değil mi? Dolar düşüyor. Dolar yükselirken, sosyal medyayı ayağa kaldıranlar, dolar düşerken neredeler? Ülkenin ekonomisi elhamdülillah bu kadar saldırıya rağmen toparlanmaya ve içlenmeye başladı mı? Elhamdülillah başladı. Arkadaşlar, hatırlayalım geçmişte bir anayasa fırlatıldığı için biz bir gecede fakirleşmedik mi? Avrupa öksürse biz krize girerdik. Şimdi elhamdülillah bu kadar saldırıya rağmen dimdik ayaktaysak bunun sebebi nedir? Bunun sebebi Kahramanmaraştır ve birlik beraberliğimizdir" diye konuştu.
Ünal'ın ardından kürsüye gelen AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör ise, “Şehrin tüm paydaşları ve aktörleriyle özellikle şehrimize yön veren hizmetleriyle mutlaka onların da görüşlerine başvuracağız. Kişi odaklı değil, vatandaş odaklı hizmet yapacağız” dedi.


AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör konuşmasında şunları söyledi.
"Yaklaşık 30 yıldır yerel yönetim ailesi içerisindeyim. Bu manada gerek yurt içinde ve yurt dışında bir çok yerel yönetim organlarıyla başkanlarıyla teşfiki mesaim oldu. Adaylığım açıklandıktan sonra gerek şehrimden gerek yurt içi ve yurt dışından samimi tekliflerini ileten çok değerli dostlarıma şükranlarımı da arz ediyorum. Değerli hemşerilerim ben AK Parti’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Aday Adayıyım henüz belediye başkanı değilim. Önümüzde 4 aylık bir seçim süreci var, inşallah bu süreci sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve partimizin kurumsallaşmış ilkeleri çerçevesinde sağlıklı bir süreç yürüterek bu seçimi sonlandırmak. Genel hedefimiz ise Kahramanmaraş’ın tüm belediyelerinde Ak Parti’nin olması için büyük bir çaba sarf edeceğiz. Ak Parti’nin kurulduğu günden itibaren bütün belediyecileri inceledim ve denetleme yaptım. Yaptığımız bütün çalışmalar çok şükür ki takdir edildi. Yaptığım işler takdir edildikçe, makamım mevkiim arttı. Bulunduğum görevden Belediyeler Birliği genel sekreterliğinde bulundum. Burada gerçekten bunların her birini sindire sindire bu görevleri yapmaktan onur duydum. 10 Yıllık bu görevim içerisinde AK Parti hükümetlerinin bütün yerel yönetimleriyle ilgili çalışmalarında yer aldım. Çok ciddi mesailer sarf ettik, yurt içi ve yurt dışında incelemelerde bulunduk. Ve en önemlisi Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Belediye Başkanıyken hayaliydi Büyükşehir Belediye modelini Türkiye’de yaygınlaştırmaktı. Kahramanmaraş Cumhurbaşkanımız için çok özel bir memleket, gelişmesi için elinden geleni yapmak için bizleri görevlendirdi. Sayın Cumhurbaşkanımız Kahramanmaraş’ın gelişmesi için bizlere her türlü talimatı bildirdi ve tüm talimatları çok kısa sürede yerine getireceğiz.

Kahramanmaraş'a bugüne Kadar hizmet yapmış bütün belediye başkanlarımızı başta büyükşehir olmak üzere ilçe belediye başkanlarımızı geçmişteki belde başkanlarıma şükranlarımı arz ediyorum. Ben Fatih Erkoç kardeşime burda huzurlarında tekrar ediyorum. Yeni kurulmuş bir büyükşehirin içerisinde gerçekten ciddi gayretleri içerisinde önemli hizmetler yapmıştır. Fatih Erkoç 31 Mart'a kadar benim şehrimin başkanıdır. Kendisine bu hizmetleri için teşekkür ediyorum.

'Belediyecilik değil, bu şehrin bütün sorunları beni ilgilendiriyor'


Belediyeciliğin başarısı nedir? Belediyecilik şehrin ve o şehrin halkının taleplerini karşılama sanatıdır. Başarı neredir? Başarının temel kaynağı insandır. Bir defa bu şehrimizi diğer şehirlerle hem yurt içinde hem yurt dışında rekabete hazırlayacak kadrolarımızı geliştereceğiz. Özellikle insan kaynağımızı, kurumsal kapasite geliştirmek birinci amacımız olacak. Çünkü biz şehrimizi geleceğe hazırlamak rekabet gücünü artırmak için bu kapasiteye ihtiyacımız var. Bir diğer husus, istişareden bahsetmiştim. İstişare bilime, tekniğe, fen ve tecrübeye önem vereceğiz. Bakın bunlar insanlığın evrensel kurallarıdır. Bana göre öyle değildir. Bakın ben her şeyi bilemem. Ama ben kimin neyi yapacağını ne bileceğini çok iyi bilirim. Bir diğeri, şehrin potansiyelini ortaya çıkarmak. Bu şehir ne ile rekabet edebilir? Bakın belediyecilik değil, bu şehrin bütün sorunları beni ilgilendiriyor. Bir diğer konu iyi bir mali yönetim, iyi bir mali disiplin. Arkadaşlar kaynaklar sınırsız değil. Gökten para yağmıyor. Kaynağı iyi kullanmamız lazım. Bütçe disiplini, kaynak yaratma bu konuda da çok titiz olduğumu ve bu millettin bir kuruş hakkını israf etmeyeceğime söz veriyorum. Adalet duygusunun zedelenmemesi için, bakın mesajlarıma çok dikkat edin, kişi odaklı değil toplum odaklı. Adalet kısmına son derece önem vereceğiz. Artık insallar estetik istiyor konfor istiyor. Ve ayrıca başka ülkelerle ve başka şehirlerle rekabet edecek şehir istiyor. İşte biz kalkınma odaklı yerel kalkınma odaklı hizmetler ağırlık vereceğiz. Çünkü bu şehrin şuan bir milyar dolar civarında ihracatı var. İşte şehrin bütün dinamiklerini ortaya çıkarmak ve şehrin rekabet gücünü artırmak için çalışacağız."

Program sonunda partililer hep birlikte basına poz verdi.


Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tevfik Koska
Tevfik Koska - 2 yıl Önce

Eh Allah ömür verirse göreceğiz.

SIRADAKİ HABER

banner63