Her fırsatta benim için özel diyordu... Peki, Reis Kahramanmaraş’a kaç kere geldi?

2001 yılında Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesine bağlı Tekir Mahallesine gelerek yaklaşık 20 bin Kahramanmaraşlının karşıladığı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı döneminde şehre bu gelişi ile birlikte 5 kere geldi.

Her fırsatta benim için özel diyordu... Peki, Reis Kahramanmaraş’a kaç kere geldi?

Okuduğu şiir nedeniyle hapis cezası alan ve halk tarafından sevilen dönemin İBB Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cezaevinden çıktıktan sonra ilk olarak AK Partinin temellerini atmaya başladı. Bu dönemde resmi olmayan ilk ziyaretini Kahramanmaraş’a yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada halk tarafından adeta bağrına basıldı.

Her Fırsatta; “Kahramanmaraş Benim İçin Özel” bir yer diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2014 yılından bu yana Kahramanmaraş’a bu gelişi ile birlikte 5 kere ziyarette bulundu.  Kanal 46 ekibinin Cumhurbaşkanlığı sitesinden yaptığı araştırmadan derlediği bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk ziyaretini 22 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirdi. Edelere olan ilgisini her fırsatta söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikinci ziyaretini 17 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirdi. 2001 yılında aynı ruhu aldığı oy oranı ile de gören reis üçüncü ziyaretini 24 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirdi. Kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmayan edelere gönül bağı bulunan dördüncü ziyaretini ise 21 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirdi. 31 Mart Yerel seçimlerine kısa bir süre kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beşinci ziyaretini 23 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştiriyor. 

ERDOĞAN’IN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ZİYARETLERİN ÖZETİ İSE ŞÖYLE

1-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak ve toplu açılış törenine katılmak üzere 22 Mayıs 2015 Cuma günü Kahramanmaraş’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

2-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan tesis ve hizmetlerin toplu açılış törenine katılmak üzere 17 Şubat 2017 Cuma günü Kahramanmaraş’a gitti.

3- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş 6. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere 24 Şubat 2018 tarihinde Kahramanmaraş’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

4- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş mitingine katılmak üzere 21 Haziran 2018 tarihinde Kahramanmaraş’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

5- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Yerel seçim kampanyası için Kahramanmaraş’a geliyor. 

Haber: Mustafa Kılınç 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 12:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
gökhan
gökhan - 2 yıl Önce

KAHRAMANMARAŞ REİS İÇİN ÖZELMİŞ TABİKİ ÖZEL OLUR BU KADAR HAKKINI ARAMAYAN İNSANI TÜRKİYEDE BAŞKA NEREDE GÖREBİLİR :)

SIRADAKİ HABER

banner63