'İktidar partisi seçim hilelerine başvuruyor'

'İktidar partisi seçim hilelerine başvuruyor'

Genel Başkan Kamalak: "Saadet Partisi'nin 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'yi destekleyeceği yalan ve iftiradır."


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Saadet Partisi'nin 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'yi destekleyeceği yalan ve iftiradır. Milli görüşçüler hakkı hakim kılmak ve İslam birliğini kurmak için inanmış yürekler, bu milleti haçlı birliğine götürecek olan kamplara destek verir mi?" dedi.


Kamalak, partisince Hafız Ali Efendi Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türkiye'de seçim yapılan her noktada aday gösterdiklerini, listeler çıkardıklarını ve seçimlere girdiklerini söyledi.


'İktidar partisi seçim hilelerine başvuruyor'


Başka bir partiyi desteklemelerinin mümkün olmayacağını vurgulayan Kamalak, şunları kaydetti:


"Saadet Partisi'nin 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'yi destekleyeceği yalan ve iftiradır. Milli görüşçüler hakkı hakim kılmak ve İslam birliğini kurmak için inanmış yürekler, bu milleti haçlı birliğine götürecek olan kamplara destek verir mi? Bu oyunlar gösteriyor ki, iktidar partisi çeşitli seçim hilelerine başvuruyor. Bundan sonra da vuracaktır. O halde oylarımıza sahip çıkalım. Sandıklarımıza sahip çıkalım. Hırsıza, arsıza ve yolsuza tertemiz oylarımızı kaptırmayalım. Bugün Türkiye'miz, siyaseten, ahlaken ve iktisaden tıkanmıştır. Dış politikada tam anlamıyla bir facia yaşanmaktadır. Güzel ülkemiz kısır kavgaların, içi boş polemiklerin ve seviyesiz tartışmaların esiri edilmiştir. İşte tablo ortada görüyorsunuz. Ülke yolsuzluk, kaset, rüşvet ve paralel yapı iddialarıyla sarsılıyor. Bunlar da yetmiyormuş gibi bir kısım bakan çocukları rüşvet iddialarıyla tutuklanıyor. Aynı gerekçeyle bir kısım bakanlar istifa ediyor, etmek zorunda kalıyor. Haklarında fezlekeler düzenleniyor."


20 Aralık 2013 tarihinde yayınlanan bir belgeyle 2009 seçimlerinden bu yana 678'i AK Parti, 511'i Cumhuriyet Halk Partisi', 263'ü MHP ve 121'i BDP'li belediye hakkında ihaleye fesat karıştırma, zimmet, rüşvet, adam kayırma ve usulsüzlük gibi birçok maddeden soruşturma açıldığını ileri sürerek, şöyle devam etti:


"Şimdi çıkmışlar meydanlara miting alanlarında birbirlerine sataşarak, bu gerçeği örtmeye çalışıyorlar. Kuru görüntülerle milleti aldatmaya çalışıyorlar. Ama biz eminiz ki bu millet, kuru görüntülü pabuç bırakmayacak. Yaptıkları kavga ahlaki bir kavga değildir. Şu anda ülkede öfke siyaseti hakim. Kir siyaseti, kaset siyaseti, buradan herkesi uyarıyorum. İktidar sahiplerini uyarıyorum. Aklınızı başınıza toplayın, sizin bu üslubunuz, ülkeyi gerdikçe geriyor. Bu üslubunuz yüzünden halk neredeyse ikiye bölündü." 


Kamalak, kendisine hediye edilen ve üzerinde 'Rüşvet alan da veren de mel'undur' hadisinin yazılı olduğu tabloyu 31 Mart sabahı belediye binasının kapısına asmak üzere Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Gündeş'e teslim etti.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 06:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66