İşte AK Parti'nin 10. aday adayı

İşte AK Parti'nin 10. aday adayı

AK Parti Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adayı sayısı 10’a yükseldi. AK Parti Kahramanmaraş milletvekili Veysi Kaynak’ın danışmanlığını yürütmekte olan Cengiz Özsan, bugün öğleden sonra Parti Genel Merkezi’ne giderek Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adayı oldu.

Aslen Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Evri beldesinden olan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in yaklaşık 4.5 yıl süre ile danışmanlığını yaptıktan sonra Veysi Kaynak’la çalışan ve 1 Aralık’ta istifa eden Cengiz Özsan, Ankara bürokrasisinde ve meclisteki başarılı çalışmalarıyla Ak Parti Genel Merkez düzeyinde yakından tanınıyor.

Bugün öğleden sonra Ak Parti Genel Merkezi’ne giderek Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunan Cengiz Özsan Kahramanmaraş’a gelerek yarın (31 Aralık) saat 14.00’da parti binasında basın toplantısı yapacak.

CENGİZ ÖZSAN'IN ÖZGEÇMİŞİ

1971 Yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamlayan Cengiz ÖZSAN, 100.Yıl Üniversitesi Eğitim Yüksekokulu’nun ardından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. 2005 Yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimi aldı.

Askerlik görevini öğretmen-asker olarak ifa eden Cengiz ÖZSAN, 10 yıl süreyle Türkiye’nin değişik yerlerinde Milli Eğitim Bakanlığı okullarında öğretmenlik görevinde bulundu. 1999-2001 yılları arasında öğretmenlik görevine ara vererek Mali Müşavirlik Stajını tamamladı.

3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından Ak Parti hükümetinde Milli Eğitim Bakanlığı görevine gelen Doç. Dr. Hüseyin ÇELİK’in talebi ile devlet memuriyetine Bakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak geri döndü. 1 Yıl Özel Kalem Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra 2 yıl da Milli Eğitim Bakanı Danışmanı olarak görev yaptı. Sayın Bakanın takdiri ile Eğitim Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı, Ulusal Referans Birimi’ne atandı.

Ulusal Referans Biriminde görev yaptığı süre içinde pek çok uluslararası toplantıya katılarak özellikle Yoksulluk ve Sosyal Dışlanma ile Mücadele konusunda çalışmalar yaptı. Bölgesel kalkınma konusunda yerel halkın yoksullukla mücadele ve kalkınmışlığı konusunda yaptığı bu çalışmalar yurt içi ve yurtdışından büyük takdir topladı. Üniversiteler arası ortak kurulan “Eğitim ve Yönetimde Stratejik Araştırmalar ve Politika Analizleri Merkezi”nde Yönetim Kuruluğu üyeliği görevini üstlendi. Bu görevi sırasında “Ulusal Stratejik Yönetim Toplantıları” ile, İnsan Kaynaklarının Etkinleştirilmesi ve Yetkinleştirilmesi” çalışmalarını yürüttü. Bu kapsamda çeşitli kurum ve kuruluşlarda “İnsan Kaynaklarının Etkinleştirilmesi, Motivasyon ve Verimlilik, Sosyal ve Kültürel Belediyecilik, Resmi Yazışma Kuralları, Halkla İlişkiler ve Stratejik Planlama” konularında seminer ve konferans verdi.

Yine Ulusal Referans Birimi’ndeki görevi sırasında Mesleki Eğitim İçin Avrupa Birliği Kredi Transfer sistemleri üzerinde çalışmalar yaparak bölgesel istihdamın arttırılmasına yönelik projeler geliştirdi.

Ekim 2007 itibari ile Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Veysi KAYNAK ile TBMM’de Danışman olarak çalışmaya başladı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Danışmanlığı görevini ifa etmekteyken, Belediye Başkan Aday Adaylığı için istifa etti.

Uzun yıllar İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nda As Başkanlık ve Bisiklet Federasyonu Onur Kurulu üyeliklerinde bulunan Cengiz ÖZSAN, Kahramanmaraşlı Avukat Sevcan ÖZSAN ile evli olup, çiftin bir çocukları vardır.

NİÇİN ADAYIM?

Cengiz Özsan şunları kaydetti: "Hızla tamamlanacak bir kentsel dönüşüm için,

Kahramanmaraş’ın tarihi ve kültürel eserlerini açığa çıkarmak ve yaşatmak için,

Sanat ve meslek eğitiminde hedeflerimize ulaşmak için,

Avrupa standartlarında daha yeşil, daha yaşanabilir bir kent için,

Sosyal belediyecilik anlayışının tesisi için,

Şehmizin her köşesine eşit belediyecilik anlayışıyla hizmet etmek için,

Çevre, tarih ve insanımızla ilgili kalıcı projeler için,

Sağlık alanında yüz güldürecek projeler için,

Tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde sorunları çözmek için,

Ortak aklın ön planda olduğu bir belediyecilik anlayışı için,

Vatandaşlarımızın huzurlu yaşamı için,

ADAYINIZIM…"


Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2008, 16:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma sönmez
fatma sönmez - 12 yıl Önce

Kahramanmaraş'ın sizin gibi vizyon sahibi, değişime ve gelişime açık yeni bir başkana ihtiyacı var. Bu görevi en iyi şekilde ifa edeceğinize inanıyorum. Allah muvaffak etsin.

fatma sönmez
fatma sönmez - 12 yıl Önce

oooh be işte budur nihayet bizi anlayan bir aday çıktı sonunda konuşmaları son derece güven vericydi anlaşılan cengiz özsanın başkan olması kahramanmaraşın güzel ve aydınlık günler beklediğini gösteriyor inanıyorumki iyi işlere imza atacak bir insan inşallah olur yolun acık olsun

Harun Hamzaoğlu
Harun Hamzaoğlu - 12 yıl Önce

Sevgili Hemşerilerim Cengiz beyi hiç tanımam. Bu sebeple tanıyan bazı dostlarla görüştüm, her yönü ile mükemmel bir kardeşimiz olduğunu öğrendim. Gönlüme su serpildi. Cengiz Bey inşallah başkan siz olursunuzda şehir içindeki toplu taşıma rezaletine son verirsiniz. Aylardır yalvar yakar olduk, rica ettik minnet malesef sağır olmuşlar halkın sesine. İnşallah siz gelinde sesimizi duyun, dolu dolu dişe dokunur projelere imza atın. 6,5 yıldır memleketin geleceğine zehirli sular akıyor, seyrediyorlar. Bir an önce çevre felaketini durdurun. Hizmete susamışlığımızı, biraz olsun dindirin. Sizi sevgi ve muhabbetle kucaklıyoruz, hatta yetmez bağrımıza basıyoruz. Bu seçim siz aday olursanız oyumuz Ak partinin, yoksa başka partilere bakacağız mecburen. Saygı ve sevgilerimle.

SIRADAKİ HABER

banner63