İşte! Kahramanmaraş AK Parti adayları

İşte! Kahramanmaraş AK Parti adayları

 Yine AK Parti kulisleri çok hareketli. İşte onlar açıklamadan biz açıklıyoruz.


Haber merkezimizin ulaştığı son ve kuvvetle muhtemel aday listeleri belirlendi. Bu çıkan listelerden bir veya ikisinin değiştirilebileceği söyleniyor.İşte belirlenen aday listesi şöyle:


Mahir Ünal, Veysi Kaynak, Sevde Bayazıt Kaçar, Niyazi Güney, Mahmut Arıkan, İlker Çitil, Ugur Dilipak , Gökhan Gökşen, Mehmet Sabancı.


Bu sıralamaları biz kendimiz tahminlerimize göre yaptık. Ancak  aldığımız bilgiler, AK Parti tepesinde iki ismi sonlarda yer aldırmamak için büyük bir çekişmenin olduğu yönünde. Bu çekişmede veya ısrarda net bir kararın çıkmamasının nedeni ise, bir adayın araştırmalarda halkın nazarında yüksek çıkması diğeri ise AK Parti tepesindeki ismin “Bu partide benim de tercih hakkım var”demesi.


Gerek hükümetin yaptıklarının halk nazarında tasvip edilmemesi, gerekse Büyükşehir ve bağlı Belediyelerin avare işlerle meşgul olmaları AK Parti'nin Kahramanmaraştaki % 70’lerdeki oylarını % 52’lere düşürmüş gözüküyor. Her şeyin farkında olan halk da bu yapılanlara karşı “Yav He He..”diyerek “Mış gibi” yapıyor.


Yani böyle giderse AK Parti Kahramanmaraş’tan bu dönem dört buçuk milletvekilinden fazlasını çıkartamayacak gibi gözüküyor.


Daha önce Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlük seçiminden önce seçilecek Rektörle ilgili iddialı bir haber yapmıştık. Çıkan sonuçlar ve seçilenlerin arasından atanan Rektör beyi tahmin etmiştik. Merak edenler, “Bu iddia ortalığı karıştırır” başlıklı yazımıza bakabilirler.


Haber-Yorum

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 13:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kubilay Erdem
Kubilay Erdem - 6 yıl Önce

Sayın editör tahminlerde bulunmuşsunuz bulunmasına ama neden 9 aday koydunuz anlam veremedim. Yoksa Kahramanmaraş Milletvekili sayısı arttı da bizlerin mi haberi olmadı.

Editör
Editör - 6 yıl Önce

Sn. Kubilay bey evet 9 adet yazdık söylediğiniz gibi 8 adayı. Yani Maraş vekili 8 adettir. Birbirine alternatif olarak belirtilen bir adayın varlığından kaynaklı sayı +1 oldu. İlginize Dikkatinize Teşekkür..

mehmet kaya
mehmet kaya - 6 yıl Önce

Baskentci adli twettircinin tahminlerinin aynisini yazmissiniz.onuda ekleme yaparak yanlis yazmissiniz.3 gun siyasette uzun bir sure.bekleyip gorelim.

merkez
merkez - 6 yıl Önce

Baskentci denen melih in adamının fason tahminlerinin aynısı yazmışsınız. Sadece algi operasyonu bunlar.

serdengecti
serdengecti - 6 yıl Önce

Madem ak partinin oyları %52 düştü. Bu oyları mhp aldı mhp den kim oy alır Türk islam karakoç. Bu sayılan adayların hiç biri alamaz. Göreceksiniz mahir bey hariç hiç biri tutmaya :)

Editö
Editö - 6 yıl Önce

Sn.M.Kaya ve Merkez rumuzlu şahsiyetler. Başkentci twitter bizden 10 ssat sonra yazdı bknz. saatlere. Bu İki şekilde olur. Ya Başkentci bizden aldı. Yada aynı merkezden haber aldık. Allahtan internet medyasında saatleri değiştiremiyorlar, yoksa kuru iftiraya maruz kalırdık. Vesselam..

cencengiz
cencengiz - 6 yıl Önce

Yeşil gözlü vekil pazar uçağı ile maraşa gelmiş umudu kalmamış ancak ilin başkanı kendini yırtıyormuş yeşil gözlü olmazsa olmaz nevzattan bile meded umuyor Mahirin kapısında yatıyormuş,Yeşil gözlü ise OTTOMANda görmüşler pazar akşamı yani ilin başkanı Angarada yırtıyor, Vekil ağzıüstü yatıyor.

SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67