İşte Kılıçdaroğlu'nu terleten katsayı sorusu...

İşte Kılıçdaroğlu'nu terleten katsayı sorusu...
Katsayının kaldırılmasını Danıştay'a götüren CHP'li vekilleri savunan Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerini savunayım derken milyonlarca imam hatiplinin hakkını bakın nasıl görmezden geldi..?


CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın hazırlayıp sunduğu "Tarafsız Bölge" programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katsayı adaletsizliğini önleyen düzenlemenin iptal edilmesi için Danıştay'a başvuran CHP'li milletvekillerini savunayım derken milyonlarca meslek lisesi öğrencisinin hakkını görmezden geldi.


Canlı yayında gündeme dair soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu’na katsayı adaletsizliğini önleyen düzenlemeyi iptal etmesi için Danıştay'a başvuran CHP'li vekiller hatırlatıldı.


Ahmet Hakan, Kılıçdaroğlu’na “Siz buna şahsi bir başvuru dediniz. Bizi bağlamaz, eğer bunu tasvip etmiyorsanız sizin partinizin milletvekilleri sizin tasvip etmediğiniz bir yaklaşım içerisine girip Danıştay’a başvurabilirler mi? O milletvekillerinin bu tutumu o vekille aranızda derin görüş ayrılığına işaret etmez mi?” diye sordu.


AKILLARA ZARAR CEVAP


Kılıçdaroğlu başvuruda bulunan milletvekillerinden birisinin lise son sınıfta okuyan bir kızı olduğunu ve bu düzenlemenin kızının haklarının ihlal ettiği yönünde bir endişesi olduğu ve bu endişeyi gidermek için Danıştay’a başvuruda bulunduğunu ifade etti.


Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine program sunucusu Ahmet Hakan itiraz ederek


“Başkaların (İmam Hatiplerin, meslek liselilerinin) hakkı kısıtlanıyor, o düzenleme kalkıyor. Neden kendi çocuğuna gelirken böyle oluyor.” dedi.


Kılıçdaroğlu ise soruya şöyle yanıt verdi: “Lise örgencisi sonuçta kendi kızı kendi kızının hakları zedelendiği için başvuruda bulunuyor.” dedi.


BAŞBAKAN "SEN BOSTAN KORKULUĞU MUSUN" DEMİŞTİ


Dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katsayı adaletsizliğini önleyen düzenlemeyi Danıştay’a götüren CHP’lileri engellemeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır eleştirilerde bulunmuş ve Kılıçdaroğlu’na, “Peki sen nesin orada ya bostan korkuluğu musun? diye sormuştu. (Aktif Haber)


 


 


Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63