Kabakçı, Kafkasları ziyaret etti

Kabakçı, Kafkasları ziyaret etti
CHP adayı Kabakçı, Kafkasların toplumda her zaman ayrı bir yeri olduğunu ve kültür olarak da dünyada gıpta ile bakılan bir millet olduğunu vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Rıfat Nedim Kabakçı, Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

Kabakçı, Kafkasların toplumda her zaman ayrı bir yeri olduğunu ve kültür olarak da dünyada gıpta ile bakılan bir millet olduğunu vurguladı.

Kabakçı, Kahramanmaraş’ın siyasetçilerinin şehre hizmet anlamında fazla bir şey katamadıklarını, yapılan hizmetlerin ise halkı memnun etmediğini ifade etti.

Belediyeciliğin sadece yol, su ve kanalizasyon olmadığını kaydeden Kabakçı, 21. yüzyıla yakışır bir belediyecilik anlayışının olması gerektiğinin altını çizdi.

Kabakçı, çevre ilerin ekonomik ve sosyal anlamda çok ilerleme kat ettiğini ancak Kahramanmaraş’a bakıldığında bunun tam tersi olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş’ın bir ticaret şehri olası gerektiğini ancak pastadan istenilen payı alamadığını kaydeden Kabakçı; “Özellikle son zamanlarda gelişeme gösteren ayakkabı ve kuyumculuk sektörü istenilen yerde değil. Bu sektörlerin çalışma koşularına bakıldığında uygun olmayan şartlarda göz önündedir” dedi.

Belediyeciliğin insanı yönetmek olduğunu kaydeden Kabakçı; projeler üreterek, halka hizmet etmek için bu yola baş koyduklarını ve hizmet anlamında Kahramanmaraş Halkının hak ettiği hizmeti alacağını ifade etti.

Daha sonra bir konuşma yapan Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Başkanı Aytural Eyerci, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Rıfat Nedim Kabakçı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, seçimlerde başarılar diledi.

Eyerci, dernek binası hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra Kahramanmaraş Halkı için kim hizmet edecekse onun gelmesi gerektiğini belirtti. (Haber ve fotoğraflar: Emrullah Canbolat - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2009, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER