KAGİK'den AK Parti'ye bayan aday teşekkürü

KAGİK'den AK Parti'ye bayan aday teşekkürü

Kahramanmaraş Ak Parti Belediye Başkan adayı Poyraz, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KAGİK) ziyaret etti.

KATSO’da gerçekleşen ziyarette Kadın Girişimciler Kurulu’nun Başkanı Nazlı Ceylan Kurtul ve kurul üyeleri hazır bulundu. Ziyaretinden dolayı Ak Parti adayına teşekkür eden KAGİK Başkanı Nazlı Ceylan Kurtul, kurul hakkında bilgi verdi.

Kadınların iş dünyasında ve sivil toplum alanında daha aktif görev almasını amaçladıklarını belirten Nazlı Ceylan Kurtul; “Kurulumuz, Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde kuruldu. Kurulumuz, 20 başarılı işkadınından oluşuyor. Tek amacımız kadınların ekonomik, sosyal ve siyasi alanda ön planda olmasını sağlamak. Bu yönde projeler üzerinde çalışıyoruz.”dedi. Kurtul, belediye ve il genel meclisinde 6 kadın adayın bulunmasının umut verici olduğunu ifade ederken, bundan dolayı Poyraz’a teşekkür etti.

Kurul üyelerinin sorularını cevaplandıran Belediye Başkan Adayı Mustafa Poyraz ise, geçmiş dönemde yaptığı faaliyetleri anlatırken, yeni projeleri hakkında da bilgi verdi. KATSO bünyesinde kuruluna KAGİK üyelerini tebrik eden Poyraz, şunları söyledi: “Öncelikle bu güzel girişiminizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. İnşallah yaptığınız faaliyetlerle çok güzel hizmetlere vesile olursunuz. Önümüzde bir seçim var. Ben burada kadınlarımıza yönelik şunu yapacağız, bunu yapacağız demek istemiyorum. Geçtiğimiz süre içerisinde kadın kuruluşlarıyla birlikte çalışmaya gayret ettik. Düşünce ve görüşlerini ayırt etmeden beraber çalıştık. Belki çok sık bir araya gelmedik ama bize gelen her talebe destek olduk. Bundan sonrada destek olacağız. Zaten yeni belediye ve il genel meclisimizde 6 kadın adayımız. Bu kadın adaylarımızın liste ön sıralarda bulunuyor. Yeni dönemde hep beraber kentimizi marka şehir yapmak için çalışacağız.”

Şuan belediyenin bulunduğu sosyal tesisleri ekim ayında boşaltarak kadınlara tahsis edileceğinin kaydeden Poyraz sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen yıl 8 Mart Dünya Kadılar Günü’nde sosyal tesislerin kadınlara tahsis edileceği konusunda söz vermiştim. Belediye binamızın ekim ayında tamamlanmasıyla sosyal tesisleri boşaltıyoruz. Burayı tamamen kadınlara tahsis edeceğiz. Bir bölümünü kadın sığınma evi yapacağız. Kalan bölümler sosyal içerikli alanlar olacak. Bayanların ihtiyaçları doğrultusunda kullanılacak. Sizlerin önerileri doğrultusunda içerisini tanzim edeceğiz. Kadınlarımızın en güzel şekilde faydalanabileceği yer haline getireceğiz.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2009, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67