"Kahramanmaraş ve ilçeleri seçimden seçime hatırlanıyor"

CHP Kahramanmaraş 1. Sıra milletvekili adayı Ali Öztunç Türkoğlu İlçesinin mahallelerini karış karış geziyor. Öztunç, “Kahramanmaraş ve ilçeleri unutulmuş, seçimden seçime hatırlanıyor. Kahramanmaraş’tan milletvekili seçilenler seçildikten sonra bir daha uğramıyorlar. Seçimden seçime gelip gidiyor. Biz böyle olmayacağız” dedi.


CHP Milletvekili adayı Ali Öztunç Türkoğlu’na bağlı Özbek, Pınarhüyük, Tahtalıdedeler, Kuyumcular ve Yeniköy mahallesinde vatandaşları ziyaret etti. Çalınmadık kapı bırakmayan Öztunç, halkın teveccühünden mutluluk duydu. Kılılı mahallesinde esnafları da ziyaret eden Öztunç'a bir grup vatandaş Büyükşehir Belediyesi uygulamalarından rahatsızlıklarını dile getirirken,  Öztunç ise “Cumhuriyet Halk Partisi ile bambaşka bir Türkiye göreceksiniz’’ diyerek kapanan belde belediyelerini tekrar açacaklarını ifade etti.


CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç; Kahramanmaraş için yapacaklarını anlatıp önce Kahramanmaraş için sonra partisi için elinden gelen tüm imkânları kullanacağını ifade etti. Kendisinin yaşamını özgürlük ve demokrasiye adamış, devrimci gelenekten gelen ve CHP’nin birçok kademesinde aktif bir şekilde görev aldığını, Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanlığı görevini yaptığını belirtirken daha sonra partinin görevlendirmesi üzerine Radyo Televizyon Üst Kurulu RTÜK’te üye olarak başladığını partinin birçok kademesinde görev yaptığını söyledi.


Öztunç sözlerinin devamında;  Bu zamana kadar , “Çalışandan ve emekten yana olan sol politikaların uygulanması için, ülkemizde demokrasinin geliştirilmesine katkı koymak, işçi, köylü, esnaf ve emeklilerin sorunlarını çözmek, yaşam şartlarını iyileştirmek için, gençlerimizin sosyal yaşamları, geleceklerini teminat altına alabilmek, eğitim sorunlarının çözümü noktasında projeler üretmek ve uygulamaya sokmak için karşınıza aday olarak geldim Bu kentin sorunlarını  çözmek ve gelişimini sağlayacak projeleri uygulamak adına, ezilenler ve mazlumlar adına mücadele vermek için, güzel ülkem Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve memleketim Kahramanmaraş’a hizmet etmek için ve  Kahramanmaraş’ın tüm ilçelerinin siyasal ve ekonomik taleplerinin takipçisi ve onların Ankara’daki sesi olmak için adayım” dedi.


"Kahramanmaraş ve ilçeleri seçimden seçime hatırlanıyor"


CHP Milletvekili adayı Ali Öztunç; “Bugün burada Türkoğlu İlçesinde hem mahalle ziyaretleri hem de esnaf ziyaretlerinde bulunuyorum.  1 Kasım seçimleri öncesi Kahramanmaraş’ı karış karış geziyor, hemşehrilerimle görüşüyorum. Etrafıma baktığımda kimse mutlu değil. Herkes iktidardan şikâyetçi. Yapılan hiçbir şey yok. Kahramanmaraş ve ilçeleri unutulmuş, seçimden seçime hatırlanıyor. Kahramanmaraş’tan milletvekili seçilenler seçildikten sonra bir daha uğramıyorlar. Seçimden seçime gelip gidiyor. Biz böyle olmayacağız” diye konuştu.


Ali Öztunç , “Beni herkes iyi tanır. Ben bugün CHP’li değilim. Yarım asırdır CHP’liyim. Kahramanmaraşlı ve CHP’li olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kapımı ve gönlümü bütün hemşerilerime açık tuttum. Kahramanmaraş’ın her türlü sorununu, sıkıntısını çok iyi biliyorum. Yıllardır iktidarda olanlar Kahramanmaraş’a ne yazık ki ciddi anlamda hizmet edemediler. Bu nedenle Kahramanmaraş sürekli küçüldü, kan kaybetti, hala da devam ediyor. Kahramanmaraş küçülmeye, kan kaybetmeye devam ediyor. Artık ülkemizde ve ilimizde yaşanan sıkıntılara dur demek için CHP’nin iktidar olma zamanıdır.


İnşallah 1 Kasım seçimleri ülkemiz ve Kahramanmaraş için hayırlara vesile olur. Halkımız ülkemizin içinde bulunduğu bu çıkmaza dur demek için 1 Kasımda Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarı şart. Gittiğim, görüştüğüm herkes AKP’den memnun olmadıklarını belirtiyorlar, yaşanan sorunların içinden çıkılmaz bir yola gittiğini söylüyorlar. Umarım onlar bu söylemlerini sandığa yansıtırlar ve CHP’yi tek başına iktidara getirerek ülkemizi içinde bulunduğu kaostan kurtarırlar. Ülkemizde yaşanan adaletsizliği ortadan kaldırmamız lazım. Hem hukuki, hem de mali yönden ülkemizde çok büyük adaletsizlikler var. En önemli sorun gençlerimizin işsiz ve mutsuz olması. Bunu çözmek zorundayız. Geleceğine güvenmeyen, umudunu kesen gençlerimizi yaşadıkları işsizlik sorunundan kurtarmamız lazım. Köylerimiz boşalıyor, ilçelerimiz ve Kahramanmaraş’ımız göç veriyor, Kahramanmaraş’tan seçilenler Kahramanmaraş'ı ve verdikleri vaatleri unutuyor.


Ben yapamayacağımız hiçbir vaatte bulunmuyorum. Biz yapacaklarımızı konuşuyoruz. İnşallah, CHP iktidarıyla bu mağduriyetten dolayı bütün haklarımızı devletten talep edeceğim. Cenabı Allah nasip eder ve Kahramanmaraşlı hemşerilerim de oylarıyla beni milletvekili seçip Meclis’e gönderirlerse, Kahramanmaraşlı hemşerilerimle birlikte Kahramanmaraş'ın kaderini değiştireceğim. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” sözlerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63