Kamalak’tan Ziraat Mühendisleri Odası’na ziyaret..

Kamalak’tan Ziraat Mühendisleri Odası’na ziyaret..

Aslen Kahramanmaraşlı olan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve Kahramanmaraş İl teşkilatı, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) şubesini ziyaret etti.


Genel Başkan Kamalak başkanlığındaki heyeti, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Yusuf Temizkan ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda ziraat mühendisi karşıladı.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Temizkan; “Siyasi partilerimiz Demokrasimizin vazgeçilmez unsuru ve yapı taşlarıdır. Saadet Partimiz de Milli Nizam Partisi’nden başlayarak Türk siyasi hayatında çok önemli işler başarmış bir partimizdir. Türk Demokrasisine önemli katkıları oluşmuştur. Saadet Partimizin sayın genel başkanının da hemşerimiz olması bize ayrı bir gurur vermektedir. Hemşerilerimizin üstlendikleri bu görevler bizi mutlu etmektedir” dedi.


Ayrıca Temizkan konuşmasında, Ziraat Mühendislerinin çalışma alanları ve tarım sektöründeki sorunlara dile getirdi.


Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ta konuşmasında şunları kaydetti: “Tarım sektörü gerçekten çok önemli ve siz ziraat mühendislerimiz bu sektörde çok önemli görevler yapmaktasınız. Ancak son dönemlerde tarım sektörü büyük sorunlarla karşı karşıya, uzun yıllardan sonra ilk defa hayvan ithalatı gerçekleştirdik ve tarihimizde ilk defa saman ithalatı yapıldı. Bu kadar yüksek tarım potansiyeli ve yetişmiş teknik elemanı mühendisi olan bir ülkede bunların olmaması gerekir Ayrıca yüksek girdi fiyatları karşısında ezilen çiftçimiz ürünü de para etmeyince borç batağına saplanmıştır.”


Kamalak ayrıca sıcak karşılamadan duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti. Saadet Partisi Kahramanmaraş il başkanı Mustafa Tüten de; “İlimizde meslek odalarımızla devamlı olarak iç içe olmak bizim için önemli; karşılıklı fikir alış verişi için devamlı olarak odalarımızla görüşmeye devam edeceğiz. Ziraat Mühendisleri odamız önemli işler yapan bir odamızdır” diye konuştu. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2013, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63